Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 1141 - 1160 z 1237 elementów
  • Sławomir Nieściur

    Rocznik 1973. Z wykształcenia prawnik, z zawodu urzędnik.

    Autor cyklu powieści stalkerskich: „Wedle zasług” (2016), „Ostatniego zeżrą psy” (2017) i „Do zobaczenia w piekle” (2018).

    W życiu prywatnym miłośnik dobrej fantastyki, gier komputerowych i zapamiętały kinoman, trochę kociarz. Z natury introwertyczny, resztę życia najchętniej spędziłby gdzieś na Alasce, popatrując z wygodnego fotela na sypiący za oknem śnieg, sącząc przy tym mocną kawę i głaszcząc drzemiącego na kolanach kota. Póki co, mieszka w Lublinie, wraz z żoną i synem.

  • Sławomir Zygmunt

    Muzyk i dziennikarz, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. W przeszłości związany ze słynnym klubem Hybrydy. Autor ośmiu płyt CD z piosenkami oraz dwóch książek: „Bruce Lee i inni. Leksykon filmów wschodnich sztuk walki” oraz „Spotkania z...” z 60 fascynującymi wywiadami (m.in. z Z. Beksińskim, P. Gintrowskim, R. Wilhelmim, G. Holoubkiem). Komponuje także muzykę do filmów dokumentalnych. Warszawiak rodem z Czerniakowa. Odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

  • Tadeusz Biedzki

    Pisarz, podróżnik, przedsiębiorca. Autor powieści historyczno-sensacyjnych oraz książek podróżniczych, pełnych niesamowitych przygód z różnych kontynentów. W 2016 roku nagrodzony Bursztynowym Motylem im. Arkadego Fiedlera za książkę „W piekle eboli”.

  • Tadeusz Boy-Żeleński

    Właśc.: Tadeusz Kamil Marcjan Żeleński, pseudonim „Boy”.Polski tłumacz, krytyk literacki i teatralny, eseista, satyryk, pisarz i działacz społeczny. Przełożył na język polski setki dzieł należących do kanonu literatury francuskiej, m.in. Marcela Prousta, Gustave’a Flauberta, Honoré de Balzaca, Denisa Diderota.

    Z wykształcenia był lekarzem. Ukończył studia medyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przyjaźnił się ze Stanisławem Przybyszewskim, pisał teksty do kabaretu Zielony Balonik. W czasie I wojny światowej służył jako lekarz kolejowy w armii austro-węgierskiej. Współpracował z krakowskim dziennikiem „Czas”.

  • Tadeusz Dołęga-Mostowicz

    (1898-1939) 

    Polski pisarz, prozaik, scenarzysta i dziennikarz najbardziej znany jako autor powieści „Kariera Nikodema Dyzmy”. Książka i późniejsze adaptacje filmowe zdobyły tak dużą popularność, że nazwisko tytułowego bohatera stało się synonimiczne z karierowiczostwem i brakiem uczciwości.

  • Tadeusz Meszko

    Uczeń krawca-astronoma Adama Giedrysa. Z wykształcenia operator filmowy, zarabia jako grafik komputerowy. Debiutował w 1984 roku, równocześnie w „Przeglądzie Technicznym” i w „Opolu”, zdobył wyróżnienie w II Konkursie „Fantastyki” (opowiadanie „Pożeracz szarości”, 1987). Autor powieści: „2012: gniew ojca” (tom 1: „Dzieci Słońca”, 2009; tom 2: „Dzieci Boga”, 2010), „Śmieciowi ludzie” (2018), „Winda do nieba” (2019) oraz książek popularnonaukowych: „Klucz do DNA” (2013), „Matryca duszy” (2014), „10 przykazań genów” (2015).

  • Ted Chiang

    Urodził się w Port Jefferson w stanie Nowy Jork, a obecnie mieszka pod Seattle w stanie Waszyngton. W 1990 roku zdobył nagrodę Nebula za swoje pierwsze opublikowane opowiadanie Wieża Babilonu. Po tym sukcesie jego historie przyniosły mu wiele innych nagród, czyniąc go jednym z najbardziej utytułowanych pisarzy współczesnego SF.

    Tytułowa historia z pierwszego zbioru opowiadań Historia twojego życia stała się podstawą nominowanego do Oscara filmu Nowy początek.

  • Teresa Monika Rudzka

    Związana z Lublinem pisarka, opublikowała do tej pory osiem książek, m.in. „Bibliotekarki”, „Ona przyszła ostatnia”, „Zawsze będę Cię kochać” oraz powieść dla młodzieży „Wszystkie dżinsy M.”, która została nominowana do nagrody IBBY i wybrana książką roku w konkursie organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

  • Tom Sharpe

    Brytyjski pisarz, absolwent Uniwersytetu Cambridge. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel akademicki, a doświadczenie to zainspirowało go do wykreowania bohatera o imieniu Wilt, wykonującego ten właśnie zawód. Tak powstała seria satyrycznych powieści. Jego inne książki to między innymi: „Indecent Exposure" (1973, pierwsze polskie wydanie: „Nieprzystojne obnażenie”) i „Porterhouse Blue” (1974, polskie wydanie: „Zemsta Skulliona”). „Wilt” to jedna z najdowcipniejszych i najczęściej wznawianych sensacyjno-humorystycznych powieści tego autora, która stała się także podstawą scenariusza filmu o tym samym tytule. Nazywany przez „Evening Standard” „niezrównanym mistrzem farsy”, Tom Sharpe to kontynuator wielkiej tradycji angielskich pisarzy satyryków.

Pokazuje 1141 - 1160 z 1237 elementów