Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 1181 - 1200 z 1237 elementów
  • Vera Eikon

    Urodzona w 1989 roku w Łodzi. Po pięciu latach życia w Amsterdamie wróciła do kraju, by zamieszkać w sercu Warszawy, w której rozgrywa się akcja jej książek. W swojej prozie stawia na moc wrażeń,

    autentyzm i tworzenie wiarygodnych postaci. Napięcia i wątpliwości rozwiewa na strzelnicy, której jest częstą bywalczynią.

  • Vincent Villeminot

    Francuski pisarz, autor powieści dla młodzieży i dziennikarz, z wykształcenia politolog.

  • Vladimir Wolff

    Historyk specjalizujący się w historii Rosji i Niemiec, pisze głównie książki o tematyce polityczno-militarnej.

  • Wacław Gąsiorowski

    (1869-1939)

    Powieściopisarz, dziennikarz, publicysta, scenarzysta, działacz polonijny i niepodległościowy. W roku 1900 wydawca i redaktor periodyku „Strumień”, w latach 1921-1930 redaktor czasopism polonijnych w Stanach Zjednoczonych. Autor powieści historycznych nawiązujących głównie do Epopei Napoleońskiej i powstania listopadowego, dramatów i licznych reportaży.

  • Waldemar Kuligowski

    Antropolog kulturowy, profesor nauk humanistycznych, eseista, redaktor naczelny kwartalnika „Czas Kultury”. Wykładowca w Zakładzie Studiów nad Kulturą Współczesną Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jego zainteresowania badawcze obejmują m.in. kulturę współczesną, rytuały, ceremonie i obrzędy, festiwale i festiwalizację, a także popkulturę i media. Autor licznych artykułów, esejów oraz publikacji w „Tygodniku Powszechnym”, „Polityce”, „Gazecie Wyborczej”, „Przekroju” i „Wprost”. W 2015 roku otrzymał odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

  • Weronika Tomala

    Szczęśliwa mężatka, mama Martynki i Dawidka oraz autorka powieści „Płynąc ku przeznaczeniu”, „Rabih znaczy wiosna”, „Tam, gdzie diabeł mówi dobranoc”, „Nieprzegrany zakład” i „Cztery liście koniczyny”. Z wykształcenia nauczycielka języka angielskiego, z zamiłowania – blogerka. Prowadzi blog „Kto czyta książki żyje podwójnie”.

  • Weronika Wierzchowska

    Z wykształcenia chemiczka, przez lata zatrudniona w korporacji farmaceutycznej, potem w firmie kosmetycznej. Lubi mieszać, zarówno w chemicznych reaktorach, kuchennych garnkach, jak i w losach wymyślonych przez siebie postaci. Od dziecka kocha książki, co w końcu zaowocowało samodzielnymi próbami ich pisania. Szczególnie fascynują ją historie zapomnianych, ciekawych kobiet, które chętnie przypomina w swoich powieściach. Perypetie pań z dawnych epok często zestawia z losami współczesnych, dzielnych i niezwykłych Polek. W dorobku autorki między innymi: „Aksamitka”, „Córka kucharki”, „Pani doktor”, „Tancerka”.

  • Wiesława Bancarzewska

    Emerytowana nauczycielka biologii, autorka publikacji dydaktycznych. Jest nocnym markiem, ponieważ to nocą właśnie słucha muzyki i czyta, co w rękę wpadnie, od książek L.M. Montgomery po dzieła współczesnych myślicieli. Współpracowała z miesięcznikiem „Kocie Sprawy” i nie ukrywa, że o kotach może mówić, śpiewać, pisać wszędzie, zawsze i o każdej porze. Miłośniczka stylu retro oraz stojących zegarów. Mieszka w Inowrocławiu z mężem i czterema kotami.

  • Wiktor Orzeł

    Rocznik potransformacyjny (1990). Pochodzi z Bochni, mieszka w Krakowie. Absolwent kulturoznawstwa. W 2006 roku założył Portal Pisarski, którego jest administratorem. Wielokrotnie publikowano go na łamach nieistniejącego już kwartalnika literacko-artystycznego sZAFa. Debiutował w 2010 roku opowiadaniem „Lampisko Ty moje" w antologii opowiadań „Przedświt" (Papierowy Motyl). Pełnometrażowy debiut prozatorski nastąpił 7 lat później – w 2017 roku nakładem wydawnictwa Novae Res wydano jego powieść „I tak dalej". Oprócz zamiłowania do prozy lubi poezję patchworkową, którą tworzy na podstawie zasłyszanych dialogów i publikuje na fanpage'u Dzienność.

Pokazuje 1181 - 1200 z 1237 elementów