Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 830 marek

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 830 elementów
 • Zofia Posmysz

  Zofia Posmysz

  W wieku 18 lat została więźniarką Auschwitz. Po wojnie pracowała jako pisarka i dziennikarka radiowa, była m.in. współautorką powieści radiowej „W Jezioranach”. Tworzyła reportaże, słuchowiska, a jej debiutem było słuchowisko „Pasażerka z kabiny 45”. Nadało je radio, po czym telewizja. Tematem zainteresował się Andrzej Munk i zaproponował Zofii Posmysz napisanie noweli filmowej. Powieść stanowi rozwinięcie noweli.

 • Ada Johnson

  Torunianka, od kilku lat mieszka wraz z rodziną w niewielkim miasteczku w środkowej Anglii. Z wykształcenia prawniczka, z upodobania miłośniczka książek. Rozgadana optymistka, uwielbia gości, święta Bożego Narodzenia i sielskie krajobrazy. Podziwia kobiety za ich mądrość, siłę, a także niewyczerpane pokłady miłości i humoru, pomimo różnych przeciwności losu. Marzy o starym, wiejskim domu z ogrodem, do którego każdy będzie chciał wracać. W 2019 r. ukazała się jej debiutancka powieść „Kalendarz z Dziewuchami”, a w 2020 r. jej kontynuacja – „Kronika Strasznego Dworku czyli Wakacje z Dziewuchami”.

 • Adam Cioczek

  Pisanie to jego zawód, pasja I miłość. Urodził się w 1982 roku w Lublinie. Ukończył studia scenariopisarskie w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest także absolwentem filozofii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pisał scenariusze m.in. do seriali: „Samo życie”, „Pierwsza miłość”, „Malanowski i partnerzy”. Obecnie pracuje nad kolejną książką.

 • Adam Cyra

  Polski historyk urodzony w Krakowie w 1949 roku. W 1972 r. ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim i podjął pracę w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, gdzie obecnie pracuje jako starszy kustosz.

  Zdjęcie: Paweł Sawicki - Praca własna, CC BY-SA 4.0

 • Adam Mickiewicz

  (1798 - 1855) 

  Polski poeta, działacz polityczny, publicysta, tłumacz, filozof, działacz religijny, mistyk, organizator i dowódca wojskowy, nauczyciel akademicki.

  Obok Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego uważany za największego poetę polskiego romantyzmu oraz literatury polskiej, a nawet za jednego z największych na skalę europejską. Określany też przez innych, jako poeta przeobrażeń oraz bard słowiański.

  Fot: Jan Mieczkowski

 • Adam Przechrzta

  Naukowiec oraz pisarz fantasy. Ukończył studia historyczne. W 2001 roku na podstawie pracy „Antypaństwowa działalność komunistów w oczach polskich służb specjalnych 1918-1939” uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie Zielonogórskim. Autor artykułów o tematyce historycznej oraz militarnej.

 • Adam Studziński

  W serwisach społecznościowych spędza całe dnie. Promuje, komunikuje, doradza. Taką ma pracę. Lubi ją, ale jeszcze bardziej lubi odpoczywać z dala od ekranu. Inspiracji do tworzenia szuka w codzienności, chociaż wyobraźni też nie oszczędza. Wydał jak dotąd dwie książki dla dzieci: „Chciejosztuczki. Książka zakazana przez Chciejokorp” i „Wiewiórczy Z@kątek. Bajki o mediach społecznościowych”.

 • Adrianna Klara Kłosińska

  Studiuje w Poznaniu. Pisze w wolnym czasie, inspirując się przy tym dźwiękami The xx oraz Adele. Wieczorami ogląda skandynawskie seriale. Czyta wszystkie książki Kim Holden, K.A. Tucker oraz Colleen Hoover.

  „To, co nas łączy” to jej debiutancka powieść, którą udowadnia, że miłość posiada różne odcienie, a ona stara się uchwycić je wszystkie.

 • Agata Kołakowska

  Wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Autorka piętnastu powieści obyczajowych.

  www.facebook.com/AgataKolakowskaTworczosc/

 • Agata Mańczyk

  Skończyła studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, współpracowała z czasopismem „Filipinka”, była nauczycielką języka polskiego w szkole dla trudnej młodzieży, prowadzi warsztaty pisarskie dla dzieci. Jest mamą trójki szalonych dzieciaków, o wyczynach których planuje napisać książkę, a także właścicielką, ale przede wszystkim przyjaciółką, niezwykłego psa – Polskiego Owczarka Nizinnego. Na początku szkoły podstawowej postanowiła, że będzie pisarką, a teraz już wie, że nie ma przed tym ucieczki – niewiele jest rzeczy w życiu, które sprawiają jej taką frajdę, jak pisanie książek.

  Zdjęcie: Maniol99 na licencji CC BY 3.0

 • Agata Tuszyńska

  Polska pisarka, poetka i reportażystka. Publikuje teksty w Zeszytach Literackich”, „Tygodniku Powszechnym”, „Kresach”, „Odrze” i „Skarpie Warszawskiej”, współpracowała również z paryską „Kulturą” i „Zeszytami Historycznymi”.

  Zdjęcie: Sławek Skonieczny, CC BY-SA 2.0

 • Agata Widzowska

  Ukończyła Wydział Teatralny Studium Kultury i Oświaty w Warszawie, z wykształcenia jest instruktorką teatralną oraz bibliotekarką. Uwielbia pisać wiersze o każdej porze dnia i nocy. Pisze przeróżne opowiadania, bajki, wiersze, teksty piosenek czy słuchowiska. Swoją pasję pisarską łączy z miłością do koni.

 • Agnieszka Budzicz-Marchlewska

  Z wykształcenia pedagog specjalny, z zawodu korektorka w czasopiśmie naukowo-technicznym. Żeby zrównoważyć ciężar gatunkowy tekstów, które czyta na co dzień, współpracowała z czasopismami edukacyjnymi dla dzieci o tematyce przyrodniczej „Tropami Przyrody” i „Głos Przyrody”, a także z Fundacją Klucz na rzecz edukacji i upowszechniania czytelnictwa osób niewidomych i słabowidzących. W 2015 r. ukazała się jej debiutancka książka „Dwie siostry i wiedźma”, która została nominowana do 23. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego (zajęła III miejsce w Konkursie Czytelników).

 • Agnieszka Dydycz

  Pisarka z wyboru, finansistka z wykształcenia. Po latach robienia tak zwanej kariery w korporacji zrozumiała, że stare marzenia się już spełniły i nadszedł czas na nowe. Teraz tworzy, pisze i prowadzi warsztaty rozwojowe. Założyła i prowadzi Fundację Pomóżmy Dzieciom. Jej niewyczerpanym źródłem wyzwań i inspiracji jest synek Antoni, w pakiecie z równie kreatywnym tatusiem.

  Jako pisarka zadebiutowała dwoma zabawnymi powieściami o rehabilitancie „Z pamiętnika masażysty” oraz „Człowiek zawsze kicha dwa razy”. Wraz z synkiem napisała opowieść dla dzieci „O Wojtku z planety Uran”. Kolejna książka dla dorosłych „Marzenia z terminem ważności” nie tylko bawi, ale także inspiruje i zachęca do zmian na lepsze.

 • Agnieszka Gil

  Wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Odkąd pamięta, opowiada bajki. Zadebiutowała w antologii „Wesołe historie” (2004), publikowała także w lokalnych miesięcznikach. W 2008 roku ukazała się jej powieść nie tylko dla młodzieży pt. „Dziki szczaw”, następnie "Herbata z jaśminem", która w roku 2017 doczekała się także wydania w Stanach Zjednoczonych. W 2014 ukazał się jej "Układ nerwowy" – psychologiczna powieść dla dorosłych podejmująca problem współuzależnienia.

  Autorka, animatorka, propagatorka czytelnictwa – za co trzykrotnie nominowano ją do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka dla Młodych – i szerzej pojętej kultury. Od 2008 roku prowadzi cykl GILgotki – tematyczne spotkania dla dzieci z rodzicami, podczas których organizuje zabawy dla małych czytelników. Z kolei w cyklu GILotyna autorka gości pisarzy opowiadających o swojej pracy, twórców prowadzących warsztaty plastyczne, ludzi związanych z kulturą i literaturą.

  Fot. Tomasz Walków

 • Agnieszka Gładzik

  Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Szczecińskim. W 2015 roku ukazała się jej debiutancka powieść – „Republika”. W 2018 roku wydała powieść „Pomorzanie”. Pasjonatka języka i kultury niemieckiej, interesuje się historią Szczecina oraz Pomorza Zachodniego. W wolnym czasie chętnie czyta (zazwyczaj science-fiction) albo gra w gry komputerowe.

 • Agnieszka Krawczyk

  Pisarka z Krakowa, autorka kryminałów i powieści obyczajowych. Jej saga „Czary Codzienności” („Siostry”, „Przyjaciele i rywale”, „Słoneczna przystań” i „Magiczny wieczór”) zdobyła serca czytelników i podbiła listy bestsellerów.

Pokazuje 1 - 20 z 830 elementów