Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 433 marek

na stronę
Pokazuje 1 - 20 z 433 elementów
 • Adam Cioczek

  Pisanie to jego zawód, pasja I miłość. Urodził się w 1982 roku w Lublinie. Ukończył studia scenariopisarskie w Warszawskiej Szkole Filmowej. Jest także absolwentem filozofii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pisał scenariusze m.in. do seriali: „Samo życie”, „Pierwsza miłość”, „Malanowski i partnerzy”. Obecnie pracuje nad kolejną książką.

 • Adam Cyra

  Polski historyk urodzony w Krakowie w 1949 roku. W 1972 r. ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim i podjął pracę w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, gdzie obecnie pracuje jako starszy kustosz.

  Zdjęcie: Paweł Sawicki - Praca własna, CC BY-SA 4.0

 • Adam Mickiewicz

  (1798 - 1855) 

  Polski poeta, działacz polityczny, publicysta, tłumacz, filozof, działacz religijny, mistyk, organizator i dowódca wojskowy, nauczyciel akademicki.

  Obok Juliusza Słowackiego i Zygmunta Krasińskiego uważany za największego poetę polskiego romantyzmu oraz literatury polskiej, a nawet za jednego z największych na skalę europejską. Określany też przez innych, jako poeta przeobrażeń oraz bard słowiański.

  Fot: Jan Mieczkowski

 • Adam Przechrzta

  Naukowiec oraz pisarz fantasy. Ukończył studia historyczne. W 2001 roku na podstawie pracy „Antypaństwowa działalność komunistów w oczach polskich służb specjalnych 1918-1939” uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie Zielonogórskim. Autor artykułów o tematyce historycznej oraz militarnej.

 • Agata Mańczyk

  Skończyła studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, współpracowała z czasopismem „Filipinka”, była nauczycielką języka polskiego w szkole dla trudnej młodzieży, prowadzi warsztaty pisarskie dla dzieci. Jest mamą trójki szalonych dzieciaków, o wyczynach których planuje napisać książkę, a także właścicielką, ale przede wszystkim przyjaciółką, niezwykłego psa – Polskiego Owczarka Nizinnego. Na początku szkoły podstawowej postanowiła, że będzie pisarką, a teraz już wie, że nie ma przed tym ucieczki – niewiele jest rzeczy w życiu, które sprawiają jej taką frajdę, jak pisanie książek.

  Zdjęcie: Maniol99 na licencji CC BY 3.0

 • Agata Tuszyńska

  Polska pisarka, poetka i reportażystka. Publikuje teksty w Zeszytach Literackich”, „Tygodniku Powszechnym”, „Kresach”, „Odrze” i „Skarpie Warszawskiej”, współpracowała również z paryską „Kulturą” i „Zeszytami Historycznymi”.

  Zdjęcie: Sławek Skonieczny, CC BY-SA 2.0

 • Agata Widzowska

  Ukończyła Wydział Teatralny Studium Kultury i Oświaty w Warszawie, z wykształcenia jest instruktorką teatralną oraz bibliotekarką. Uwielbia pisać wiersze o każdej porze dnia i nocy. Pisze przeróżne opowiadania, bajki, wiersze, teksty piosenek czy słuchowiska. Swoją pasję pisarską łączy z miłością do koni.

 • Agnieszka Gil

  Wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Odkąd pamięta, opowiada bajki. Zadebiutowała w antologii „Wesołe historie” (2004), publikowała także w lokalnych miesięcznikach. W 2008 roku ukazała się jej powieść nie tylko dla młodzieży pt. „Dziki szczaw”, następnie "Herbata z jaśminem", która w roku 2017 doczekała się także wydania w Stanach Zjednoczonych. W 2014 ukazał się jej "Układ nerwowy" – psychologiczna powieść dla dorosłych podejmująca problem współuzależnienia.

  Autorka, animatorka, propagatorka czytelnictwa – za co trzykrotnie nominowano ją do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka dla Młodych – i szerzej pojętej kultury. Od 2008 roku prowadzi cykl GILgotki – tematyczne spotkania dla dzieci z rodzicami, podczas których organizuje zabawy dla małych czytelników. Z kolei w cyklu GILotyna autorka gości pisarzy opowiadających o swojej pracy, twórców prowadzących warsztaty plastyczne, ludzi związanych z kulturą i literaturą.

  Fot. Tomasz Walków

 • Agnieszka Gładzik

  Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Szczecińskim. W 2015 roku ukazała się jej debiutancka powieść – „Republika”. W 2018 roku wydała powieść „Pomorzanie”. Pasjonatka języka i kultury niemieckiej, interesuje się historią Szczecina oraz Pomorza Zachodniego. W wolnym czasie chętnie czyta (zazwyczaj science-fiction) albo gra w gry komputerowe.

 • Agnieszka Opolska

  Socjolożka, malarka, pisarka. Urodzona w Ostrowcu Świętokrzyskim, związana z Tarnowem i Krakowem. Po studiach zamieszkała na północy Francji, gdzie pracowała z bezdomnymi. Obecnie wraz z rodziną przebywa w Wielkiej Brytanii. Jej pierwsza powieść „Anna May” została uznana za Literacki Debiut Roku 2015. Jest także autorką świetnie przyjętej przez krytykę i czytelników powieści „Róża”.

 • Agnieszka Pietrzyk

  Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, autorka powieści kryminalnych, sensacyjnych i grozy. Opublikowała książki: „Obejrzyj się królu” (2008), „Pałac tajemnic” (2011), „Urlop nad morzem” (2014), „Śmierć kolekcjonera” (2016), „Czas na miłość, czas na śmierć” (2017), „Porwanie” (2018).

 • Agnieszka Stelmaszyk

  Autorka książek dla dzieci i młodzieży, miłośniczka podróży i przygód. Jako pisarka zadebiutowała w 2007 roku książką „Mali agenci”.  Na podstawie jej serii książek przygodowych „Kroniki Archeo” powstała nawet gra dla młodych odkrywców.

 • Agnieszka Sudomir

  Pisarka i poetka. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim. Urodzona w Łodzi, obecnie mieszka w Warszawie.

  Publikowała wiersze, a także artykuły w czasopismach literackich Topos Fraza. Pracowała jako autorka tekstów dla wydawnictwa Axel Springer oraz Phoenix Press. Nakładem SLKKB ukazały się jej dwa tomy poetyckie: Albo krzyczHiszpańskie koronki (pod nazwiskiem Jabłońska).

  W prozie zadebiutowała powieścią pt. Faza REM (2017), która stanowi pierwszą część czterotomowego cyklu kryminalnego Miasto Obiecane.

 • Agnieszka Wojdowicz

  Polonistka z wykształcenia, nauczycielka z zawodu, a z zamiłowania autorka powieści dla młodzieży i dla dorosłych. Otwocczanka od lat zakochana w Krakowie, w jego historii, architekturze, a także w niepowtarzalnym klimacie krakowskich kawiarenek, starych antykwariatów i Plant. Wielbicielka dobrej literatury skandynawskiej, malarstwa prerafaelitów, wszelkich form sztuki użytkowej oraz górskich wycieczek. Dzieli dom z dwiema udomowionymi tygrysicami: Kropką i Mufką.

 • Ahsan Ridha Hassan

  Rocznik ’88. Pisarz młodego pokolenia, Polak o irackich korzeniach. Według krytyków tym, co scala jego pisanie jest dystans, ironia i czułość wobec bohaterów, która przypomina twórczość Etgara Kereta czy Kurta Vonneguta. Ukończył z wyróżnieniem Kurs Kreatywnego Pisania Miasta Literatury UNESCO. Z wykształcenia prawnik. Mieszka w Krakowie. Kota posiada.

 • Aleksander Fredro

  (1793-1876)

  Debiutował w 1817 roku. Wychowany w tradycjach oświecenia, pozostał obcy problemom romantyzmu. Pisał komedie obyczajowe z życia szlachty, wiersze, poematy, aforyzmy, pamiętniki.

  Utwory Fredry weszły na stałe do kanonu polskiej literatury i teatru.

Pokazuje 1 - 20 z 433 elementów