Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 1201 - 1220 z 1237 elementów
  • Wiktor Osiatyński

    (1945-2017)

    Polski prawnik, pisarz, publicysta, nauczyciel akademicki, działacz społeczny. Specjalizował się w zakresie prawa konstytucyjnego, historii doktryn politycznych i prawnych oraz praw człowieka. Jako działacz społeczny zajmował się także szerzeniem informacji na temat uzależnień, w tym alkoholizmu – choroby, z którą sam się zmagał. Wiele jego książek poruszało temat tej choroby.

    Zdjęcie: Maja Ruszpel - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=61743982, pomniejszone, czerń i biel.

  • Wiktor Zawada

    Polski dziennikarz, publicysta, prozaik. Urodził się w Biłgoraju. W roku 1955 ukończył studia na Wydziale Prawa w UMCS. Od lat studenckich współpracował z redakcjami czasopism lubelskich i z rozgłośnią Polskiego Radia w Lublinie. W latach 1955–1957 był redaktorem dziennika „Sztandar Ludu”. Następnie pracował w „Kurierze Lubelskim”. Był członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz Związku Literatów Polskich. W połowie lat 60. zajął się twórczością literacką. Pod pseudonimem „Wiktor Zawada” wydawał powieści dla młodzieży: „Kaktusy z Zielonej ulicy” (1967), „Wielka wojna z czarną flagą” (1968), „Leśna szkoła strzelca Kaktusa” (1969), „Szukam pana Kalandra” (1971), „Globus i pałka” (1985), „Łącznik z puszczy” (1986).

  • Wilhelm Schmid

    Niemiecki filozof specjalizujący się w zagadnieniach filozofii życia. Studiował filozofię i historię w Berlinie., Paryżu i Tybindze. Wykłada na uniwersytecie w Erfurcie. W 2012 roku otrzymał niemiecką Nagrodę Filozoficzną Meckatzer za szczególne zasługi w zakresie edukacji filozoficznej. Jego książki ukazały się w łącznym nakładzie miliona egzemplarzy i zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Mieszka w Berlinie.

  • William Golding

    Laureat literackiej Nagrody Nobla w 1983 roku. Jeden z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych pisarzy brytyjskich, którzy pojawili się w drugiej połowie XX wieku. Reputacja Goldinga opiera się przede wszystkim na jego pierwszej powieści „Władca much” (1954), która jest powszechnie uważana za efektowny i niepokojący portret kruchości cywilizacji.

  • William H. Meadowcroft

    Był sekretarzem Thomasa Edisona i autorem kilku książek, w tym „ABC of Electricity” (1888).

    W 1875 r. wyemigrował z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracował jako asystent prawny w kancelarii Carter & Eaton. Został przyjęty do New York State Bar Association w 1881 r. Jego współpraca z Edisonem rozpoczęła się, gdy jeden ze starszych partnerów firmy Carter & Eaton został wiceprezesem nowo powstałej Edison Electric Light Company. W 1910 r. Meadowcroft opuścił firmę, zastępując Fredericka Millera Harry'ego na stanowisku osobistego sekretarza Edisona, które zajmował aż do śmierci Edisona.

  • William Szekspir

    William Shakespeare (1564–1616)

    Angielski poeta, dramaturg, aktor. Powszechnie uważany za jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej oraz reformatorów teatru. Uważa się go za poetę narodowego Anglii. Napisał 38 sztuk teatralnych, 154 sonety, a także wiele utworów innych gatunków. Był jednym z niewielu dramaturgów, którzy z powodzeniem tworzyli zarówno komedie, jak i tragedie. Trudno byłoby znaleźć nowożytny język, na który nie przetłumaczono jego sztuk; są one wystawiane na całym świecie częściej niż sztuki jakiegokolwiek innego dramaturga.

    Szekspir należy do nielicznej grupy sławnych osób, których nazwiska mają w języku polskim alternatywną pisownię – oryginalną lub spolszczoną: Shakespeare – Szekspir, Washington – Waszyngton, Voltaire – Wolter, Molière – Molier, Rousseau – Russo, Balzac – Balzak, Chopin – Szopen, Montesquieu – Monteskiusz i Descartes – Kartezjusz.

  • Wioletta Piasecka

    Autorka książek, scenariuszy teatralnych i słuchowisk radiowych. Z wykształcenia polonistka, a z zamiłowania pisarka. Laureatka wielu nagród i wyróżnień, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za swoją twórczość i pomoc charytatywną została wpisana do księgi „Złote Myśli Ludzi Wielkiego Umysłu, Talentu i Serca” Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” w Warszawie. Od niedawna mieszka w leśniczówce i leśne perypetie przedstawia na fanpage’u Leśniczówka-Baranówka.

  • Witold Dworakowski

    Rocznik 1989. Dolnoślązak w ogóle, wałbrzyszanin w szczególe. A także dumny użytkownik na forum literackim Weryfikatorium.

    Pisze odkąd pamięta. Na klawiaturze też, bo takie czasy nastały, ale preferuje metodę kartka-długopis-fotel-koc. W efekcie powstają historie mniej lub bardziej fantastyczne, zawieszone gdzieś między sensacja, przygodą, horrorem i tajemnicą. Między „Hyperionem”, „Przestrzenią Objawienia”, Panem Samochodzikiem i „Gwiezdnymi Wojnami”.  Ta ścieżka zaprowadziła go na łamy miesięcznika „Science Fiction, Fantasy i Horror” i magazynu „Esensja”. I pewnie zawiedzie w inne ciekawe miejsca.

    Zawsze na wiosnę włącza mu się pociąg do roweru, który trwa aż po późną jesień –wtedy trasy w stylu „660 km wzdłuż wschodniej granicy Polski” naprawdę nie są niczym dziwnym. Między jednym wypadem a drugim szwenda się pieszo po szlakach w Sudetach. Albo gra w gry. Filmy ogląda. Memy. A nawet to i owo przeczyta.

  • Witold Szabłowski

    Dziennikarz i reporter przez wiele lat związany z „Gazetą Wyborczą” i „Dużym Formatem”. Opublikował m.in. „Tańczące niedźwiedzie” (2014) i „Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia” (2016). Jego książki wydawane są na czterech kontynentach. Zbiór reportaży o Turcji pt. „Zabójca z miasta moreli” (2010) uznano za jedną z najważniejszych książek wydanych w USA w 2013 roku. „Tańczące niedźwiedzie” zostały nazwane przez amerykańskich krytyków perłą, a Szabłowski – mistrzem opowieści.

  • Wojciech Bauer

    Polski pisarz, od 1973 roku mieszkający w Gliwicach. Ukończył Politechnikę Śląską i MBA w dziedzinie zarządzania. Bankowiec, ekspert od badania rynku stali. Debiutował w 1991 roku powieścią fantasy „Wieża życia”, po czym zamilkł na 14 lat. W roku 2005 powrócił powieścią „Ayantiall”, tworzącą wraz z „Wieżą życia” dylogię „Dzieje Loinu”. W 2007 ukazała się powieść „Zapach trzciny”, inspirowana biografią autora. W kwietniu 2013 ukazały się dwie kolejne powieści Wojciecha Bauera: „Spowiednik rzeczy” i „Wszystkie nieba”. W marcu 2016 trafił do księgarń jego thriller pt. „Pora chudych myszy”.

  • Wojciech Dutka

    Pisarz, nauczyciel i historyk. Człowiek spełniony. Uwielbia wędrówki po górach, dobry teatr, a także smak przygody i wytrawnego czerwonego wina. Jednak największą jego pasją jest pisanie. Czuje się dobrze zarówno w powieści historycznej, przygodowej, jak i sensacyjnej, ale z powodzeniem uprawia kolaż tych gatunków. Opublikował siedem powieści, z których najsłynniejsza jest „Czerń i purpura”, oparta na faktach historia miłości w obozie Auschwitz, która uzyskała pozycję bestsellera.

  • Wojciech Nerkowski

    Intrygi swoich powieści snuje podczas długich spacerów z psem po Lesie Kabackim. Kocha kino, uprawia je też czynnie. Pisząc role dla zjawiskowych i charyzmatycznych aktorek, zawsze wiedział, że podobną postać wykreuje kiedyś na kartach książki. Ma ucho do dialogów, ale teraz chce się  sprawdzić, tworząc plastyczne i zapadające w pamięć opisy. Poza tym żaden producent filmowy nie dysponuje budżetem, który udźwignie wszystkie jego dzikie pomysły...

  • Wojciech S. Wocław

    Zawodowy konferansjer. Występował w dziesięciu krajach na czterech kontynentach. Od kilku lat popularyzuje w mediach i w ramach autorskich szkoleń zasady savoir-vivre’u, etykiety w biznesie, dress code’u i sztuki wystąpień publicznych. Felietonista portalu RMF24. Pracuje dla największych polskich i zagranicznych firm. Nazywany ulubionym konferansjerem polskiego biznesu.

  • Wojciech Szlęzak

    Interesuje się wszystkim, co opowiada o niejednoznaczności świata – psychologią, filozofią, a także rynkami finansowymi i pszczelarstwem. Miłośnik górskich wędrówek, wychowany na małopolskiej prowincji. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pracował w branżach: finansowej, transportowej i ogrodniczej. Inspiracje czerpie między innymi z prac wybitnych humanistów, zwłaszcza ojców współczesnej psychoanalizy. Autor powieści „Wietrzne marzenia” i „Cień jabłoni”.

  • Wojciech Szot

    Był już księgarzem, wydawcą, redaktorem i recenzentem. W 2008 roku założył wydawnictwo Abiekt.pl specjalizujące się w literaturze gejowskiej i lesbijskiej. W latach 2012–2019 kierował założonym przez siebie Wydawnictwem Komiksowym. Publikuje na blogu („Zdaniem Szota”) i w prasie. Miłośnik archiwów, bibliotek, kwerend i długich spacerów z psem.

  • Wojciech Terlecki

    Na osiemnaste urodziny oprócz „Biologii” Claude’a A. Villego, otrzymał prawo głosowania w pierwszych, prawie wolnych wyborach. Pisanie zaczął od promowania pojawiających się na polskim rynku usług transmisji danych. Stwierdza: „Moim sukcesem było stworzenie marki Neostrada”. Po odejściu z Orange Polska napisał powieść „Kukiełki i Dusze”, która pojawiła się w księgarniach w 2016 roku. Autor liczy, że będzie miał szansę doskonalić rzemiosło pisarskie i dzielić się z czytelnikami nowymi ciekawymi opowieściami.

  • Wojciech Wójcik

    Urodził się w 1981 roku w Warszawie. Po ukończeniu studiów na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego przez pewien czas zajmował się dziennikarstwem sportowym. Od kilku lat pracuje jako urzędnik w administracji rządowej. Interesuje się sportem – głównie piłką nożną i baseballem – oraz turystyką górską i żeglarstwem. W wolnych chwilach podróżuje rowerem po Podlasiu. Autor książek „Nikomu nie ufaj” (2016), „Garść popiołu” (2016), „Jezioro pełne łez” (2017), „Młoda krew” (2018), „Miałeś tam nie wracać” (2019) i „Himalaistka” (2020).

  • Wojtek Miłoszewski

    Polski pisarz i scenarzysta. Autor bestsellerowych powieści sensacyjnych z elementami political fiction: „Inwazji” (W.A.B. 2017), „Farby” (W.A.B. 2018) i „Kontry” (W.A.B. 2019). W 2018 roku nakładem W.A.B. wydał świetnie przyjęty krakowski kryminał retro – „Kastor”. Współscenarzysta seriali: „Wataha”, „Prokurator”, „Znaki”, „W głębi lasu” i „Święty”.

  • Yves Grevet

    Urodził się w 1961 roku na przedmieściach Paryża, gdzie mieszka do dziś. Z wykształcenia i zamiłowania jest nauczycielem. Ma troje nastoletnich dzieci. Pisać chciał od zawsze. Jako dziecko tworzył i ilustrował własne książki. Wymyślał też przedstawienia lalkowe, które były atrakcją przyjęć urodzinowych. W liceum pisał skecze i sztuki teatralne, jednak w dorosłym życiu nie od razu odniósł sukces. Dopiero szósta jego książka została opublikowana. W Polsce znany jest jako autor serii „Meto”.

Pokazuje 1201 - 1220 z 1237 elementów