Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 1121 - 1140 z 1237 elementów
  • Stephen Hawking

    (1942-2018)

    Jeden z najwybitniejszych fizyków teoretycznych. Profesor matematyki na University of Cambridge, w latach 1979-2009 kierował katedrą Lucasa, którą niegdyś zajmował Newton. Otrzymał kilkanaście doktoratów honoris causa, członek Royal Society oraz US National Academy of Science.

    W trakcie swojej kariery naukowej zajmował się głównie czarnymi dziurami i grawitacją kwantową.Wspólnie z Rogerem Penrose’em opracował twierdzenia odnoszące się do istnienia osobliwości w ramach ogólnej teorii względności oraz teoretyczny dowód na to, że czarne dziury powinny emitować promieniowanie, znane dziś jako promieniowanie Hawkinga.

    Jego publiczne wystąpienia i książki popularnonaukowe, w których omawiał współczesną kosmologię i własne odkrycia, uczyniły z niego akademicką sławę. „Krótka historia czasu” znajdowała się na liście bestsellerów „The Sunday Times” przez rekordowy okres 237 tygodni.

    Cierpiał na stwardnienie zanikowe boczne, którego postęp spowodował paraliż większości ciała.

  • Stephen Seager

    Urodził się w Ogden w stanie Utah, jako potomek pionierów mormońskich. Ukończył University of California w Davis i uzyskał stopień doktora habilitowanego na Hahnemann Medical College w Filadelfii. Przez dziesięć lat pracował jako lekarz w izbie przyjęć, co zainspirowało jego dwie pierwsze książki, a następnie wrócił na czteroletnie szkolenie rezydenta i został psychiatrą. Jego prace były prezentowane w programach telewizyjnych i radiowych, w tym między innymi Oprah, GMA, NPR i Larry King. Mieszka w północnej Kalifornii z żoną i synem.

  • Sue Watson

    Brytyjska pisarka. Była dziennikarką, a następnie producentką telewizyjną w BBC. Pierwszą powieść, „Fat Girls and Fairy Cakes” opublikowała w 2011 r. Po niej przyszły kolejne bestsellerowe komedie romantyczne, przetłumaczone na języki włoski, niemiecki i portugalski. W 2018 r. ukazał się jej pierwszy, znakomicie przyjęty thriller psychologiczny, „Nasze małe kłamstwa” („Our Litte Lies”), a po nim kolejne: „The Woman Next Door” i „The Empty Nest”.

  • Sylvia Wilczyńska

    Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Z wykształcenia projektantka mody, socjolog i magister zarządzania. Z pasji aktorka i pisarka. Twórczyni monologów scenicznych. Kryminał „Topielice” jest jej debiutem powieściowym.

  • Sylwia Błach

    Absolwentka Wydziału Informatyki na Politechnice Poznańskiej. Pisarka, programistka, blogerka, modelka, działaczka społeczna. Pisze programy i książki. Zadebiutowała zbiorem opowiadań „Strach”. Na swoim koncie ma kilka powieści dla dorosłych z pogranicza akcji i grozy w tym: „Bo śmierć to dopiero początek”, „Syndrom Riddocha” , „Lepszego świata nie będzie” oraz książkę dla dzieci i młodzieży „Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory”. W 2016 r. została wybrana jedną z sześciu najbardziej inspirujących kobiet na świecie, a w 2017 r. pojawiła się na Liście Mocy – 100 wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością. W wolnym czasie bloguje, pozuje i marzy o tym, by zmienić świat.

  • Sylwia Majcher

    Dziennikarka, autorka bestsellerowej książki „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia zero waste po polsku” i „Wykorzystuję, nie marnuję. 52 wyzwania zero waste”. Regularnie opowiada o niemarnowaniu jedzenia, ochronie środowiska i racjonalnym wykorzystywaniu zasobów planety w gazetach, radiu i telewizji – między innymi w Dzień Dobry TVN, Pytanie na Śniadanie, Radio Zet, Onet Rano. Jest zaangażowana w edukacyjne akcje społeczne.

    Skończyła sporo kulinarnych kursów oraz studia podyplomowe na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Prowadzi warsztaty i szkolenia zero waste poświęcone niemarnowaniu jedzenia i ekologii. Z dumą współtworzy i jest ambasadorką pierwszej w Polsce kampanii edukacyjnej #wrocławniemarnuje.

  • Sylwia Trojanowska

    Optymistka, pasjonatka pozytywnego myślenia. Uwielbia pracować z ludźmi, jako trener i coach, oraz dla ludzi, jako autorka powieści. Pasjami słucha muzyki filmowej, która towarzyszy jej również w trakcie pisania. Jest wielbicielką Szczecina, gór i Italii.

  • Szymon Kobyliński, Aleksandra Ziółkowska-Boehm

    Szymon Kobyliński (1927–2002)

    Polski grafik, rysownik, karykaturzysta, historyk, satyryk, eseista i scenograf, członek Związku Polskich Artystów Plastyków, laureat Orderu Uśmiechu i późniejszy członek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Ze względu szykany Związku Młodzieży Polskiej nie ukończył historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Jego rysunki ukazywały się w Polsce i zagranicą m. in. w „Szpilkach”, „Przekroju”, „Polityce”, „Tygodniku Solidarność”, „Kulturze”, „Graphis”, „Punch”, czy „Nebelspalter”. Był również autorem programów telewizyjnych i radiowych. Popularyzował historię i kulturę polską. W latach osiemdziesiątych skupił się na pisarstwie. Odszedł z telewizji po tym, gdy w stanie wojennym telewizja wyemitowała uprzednio nagrany materiał z udziałem jego i żołnierzy Wojska Polskiego sugerujący popieranie działań WRON. Zilustrował ponad 300 książek i wydał 20 własnych.

    Aleksandra Ziółkowska-Boehm

    Polska pisarka, od 1990 r. mieszkająca w Stanach Zjednoczonych. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim, w 1978 r. obroniła doktorat nauk humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1972-1974 była asystentką i sekretarką Melchiora Wańkowicza, który zadedykował jej „Karafkę LaFontaine’a” i zapisał w testamencie swoje archiwum.

    Pisze głównie biografie historyczne oraz autobiograficzne opowieści o różnych aspektach swojego wędrownego życia. Opublikowała 21 książek w języku polskim i 12 w języku angielskim. Jest laureatką wielu nagród, zarówno polskich jak i amerykańskich, m.in. w 2014 r. otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, a w 2015 r., za promocję kultury polskiej za granicą, Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

  • Sławek Michorzewski

    Ukończył Akademię Bydgoską im. Kazimierza Wielkiego. Jego twórczość charakteryzuje się prześmiewczym tonem i niespotykanie groteskowym sposobem opisu rzeczywistości. 

  • Sławomir Bogacki

Pokazuje 1121 - 1140 z 1237 elementów