Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Chwiejnym krokiem. Jak przypadki wpływają na nasz los

Chwiejnym krokiem. Jak przypadki wpływają na nasz los

Leonard Mlodinow

Wiesław Kolbusz

 

Czas trwania: 10 godz. 25 min

ISBN : 978-83-8202-672-6

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

 

39,90 zł brutto

Więcej informacji

PASJONUJĄCA KSIĄŻKA, KTÓRA UŚWIADAMIA NAM, ŻE W NASZYM ŻYCIU JEST WIELE ZDARZEŃ RÓWNIE PRZEWIDYWALNYCH JAK KROKI POTYKAJĄCEGO SIĘ CZŁOWIEKA, KTÓRY WYSZEDŁ NAD RANEM Z BARU.

Wzloty i upadki ulubionych gwiazd filmowych, sławnych i niesławnych prezesów i dyrektorów generalnych – w istocie, losy nas wszystkich – są odbiciem nie tylko wrodzonych zdolności i planowania, ale i przypadku. I może być szokujące, gdy zdamy sobie sprawę, że śmierć w wypadku samochodowym podczas jazdy po zakup losu na loterię jest dwa razy bardziej prawdopodobna od głównej wygranej. Jak to możliwe, że w jednym czasopiśmie jakieś wino otrzymało pięć na pięć gwiazdek, najwyższą ocenę, a w innym obwołano je sikaczem dekady?

Czytając tę niezwykle przejrzyście napisaną książkę, spostrzeżemy, że ogromna ilość zwykłych spraw wiąże się z przypadkowością i losowością, przez co często źle rozumiemy znaczenie wielu rzeczy, od swobodnej rozmowy po poważne niepowodzenia finansowe. Dlatego sukcesy i porażki w życiu często błędnie przypisujemy konkretnym, oczywistym przyczynom, a w istocie znacznie głębszy wpływ ma na nie przypadek.

Pokazując prawdziwą naturę przypadku i ujawniając psychologiczne złudzenia, które powodują, że źle oceniamy otaczający nas świat, autor daje nam narzędzia potrzebne do podejmowania bardziej świadomych decyzji. Od szkolnej klasy po salę sądową i od rynków finansowych po supermarkety, frapujące i pouczające spojrzenie Mlodinowa na to, jak przypadkowość, przypadek i prawdopodobieństwo wpływają na nasze codzienne życie, fascynuje, intryguje i nieodmiennie inspiruje.

***

„Wspaniale klarowny przewodnik po tym, jak matematyczne prawa losowości wpływają na nasze codzienne życie”.

Stephen Hawking, autor „Krótkiej historii czasu”

  • Poprzednie produkty
  • Chwiejnym krokiem. Jak przypadki wpływają na nasz los
  • Emocje. Jak uczucia kształtują nasze myślenie
  • Stephen Hawking. Opowieść o przyjaźni i fizyce
  • Kolejne produkty