Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Stephen Hawking. Opowieść o przyjaźni i fizyce

Stephen Hawking. Opowieść o przyjaźni i fizyce

Leonard Mlodinow

Krzysztof Plewako-Szczerbiński

 

Czas trwania: 8 godzin

ISBN : 978-83-8202-109-7

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

Tłumacz: Marek Krośniak

Data premiery: 12 stycznia 2021 r.

Tytuł oryginału: Stephen Hawking. A Memoir of Friendship and Physic

 

37,90 zł brutto

Więcej informacji

Ujmujące osobiste wspomnienie o Stephenie Hawkingu jako człowieku, przyjacielu i fizyku

Stephen Hawking pozostawił trwały ślad w naszej kulturze, oddziałując na życie milionów ludzi.

W obejmujących prawie dwie dekady wspomnieniach amerykański fizyk Leonard Mlodinow, przyjaciel i współpracownik Stephena Hawkinga, skupia uwagę nie tylko na sferze naukowej, ale też na bogatej osobowości słynnego badacza. Poznajemy Hawkinga jako człowieka, nawiązującego tak doskonały kontakt z bliskimi mu ludźmi, że potrafił efektywnie komunikować się z nimi poprzez uniesienie brwi. Jesteśmy też świadkami rozwoju naukowego Hawkinga, który na przekór wszystkiemu znacznie przyspiesza po zdiagnozowaniu u niego stwardnienia zanikowego bocznego, angażując swój genialny umysł w odsłanianie tajemnic Wszechświata. Książka Leonarda Mlodinowa, który jak nikt inny dotąd w przystępny sposób przedstawił nawet najbardziej skomplikowane koncepcje Hawkinga, to intymne, unikalne i inspirujące spojrzenie na życie i aktywność naukową jednego z największych umysłów naszych czasów, przepełnione wnikliwością, humorem i nigdy wcześniej nieopowiadanymi historiami.

***

„Stephen Hawking był wyjątkowym naukowcem i człowiekiem, a książka Leonarda Mlodinowa jest jedyną w swoim rodzaju okazją do zapoznania się z jego życiem i pracą. To głęboko ludzkie spojrzenie na umysł, który sięgał krańców kosmosu”.

Sean Carroll, autor bestsellera „Nowa perspektywa. Pochodzenie życia, świadomości i Wszechświata”

***

„Napisano już wiele biografii Stephena Hawkinga, ale ta jest szczególna. Jej autora łączą bowiem wyjątkowo bliskie związki z genialnym badaczem czarnych dziur i Wielkiego Wybuchu. Mlodinow na co dzień towarzyszył Hawkingowi i był świadkiem najbardziej intymnych szczegółów jego życia, a poza tym jest fizykiem, który świetnie zna wszystkie kontrowersje i zagadki związane z teorią grawitacji Einsteina”.

Piotr Cieśliński, „Gazeta Wyborcza”

***

„Z książki Mlodinowa dowiedziałem się o Hawkingu więcej niż z sążnistych biografii, które przeczytałem wcześniej. Mlodinow rozwiewa mit, jak wiele Hawking byłby w stanie dokonać, gdyby był zdrowy. Wielki fizyk uważał zaś, że choroba pomogła mu się skupić i bez niej dokonałby mniej. Książka Stephen Hawking. Opowieść o przyjaźni i fizyce prowadzi do wniosku, że fizyk i dziedzina, którą uprawia, to jedność – ale dotyczy to tylko najwybitniejszych umysłów. Takich jak właśnie Hawking”.

Marek Oramus, magazyn „Plus Minus”, „Rzeczpospolita”

***

„Stephen Hawking to symbol wytrwałości i determinacji. Niezwykły umysł zamknięty w ciele dotkniętym nieuleczalną chorobą. Ale Leonard Mlodinow patrzy na Hawkinga nie tylko jak na kolegę po fachu i wybitnego naukowca. Współautor Jeszcze krótszej historii czasu udowadnia, że Stephen Hawking był nie tylko genialnym naukowcem, ale także hojnym, inspirującym i figlarnym człowiekiem. Tylko Leonard Mlodinow mógł stworzyć portret Hawkinga, który jest tyleż zabawny, co pouczający i inspirujący”.

Jakub Zagalski, „Wirtualna Polska”

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Chwiejnym krokiem. Jak przypadki wpływają na nasz los
  • Emocje. Jak uczucia kształtują nasze myślenie
  • Stephen Hawking. Opowieść o przyjaźni i fizyce
  • Kolejne produkty