Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Potęga geografii, czyli jak będzie wyglądał w przyszłości nasz świat

Potęga geografii, czyli jak będzie wyglądał w przyszłości nasz świat

Tim Marshall

Maciej Więckowski

 

ISBN : 978-83-8202-646-7

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

 

39,90 zł brutto

Więcej informacji

W swojej poprzedniej książce Tim Marshall przekonał czytelników, że żeby zrozumieć, co się dzieje na świecie, trzeba spojrzeć na mapę. I chociaż od czasu jej premiery geografia się nie zmieniła, uległ zmianom nasz świat. Tym razem Marshall próbuje zajrzeć w przyszłość i analizuje dziesięć regionów, które będą kształtować globalną politykę.

Dowiesz się, dlaczego kryzys w Sahelu może wkrótce doprowadzić do kolejnej fali uchodźców do Europy; dlaczego kraje Bliskiego Wschodu nie powinny wiązać swojej przyszłości z ropą; dlaczego wschodnia część Morza Śródziemnego będzie jednym z najbardziej niebezpiecznych punktów zapalnych w XXI stuleciu; oraz dlaczego kolejne światowe starcie może rozegrać się nie na powierzchni Ziemi.

***

„Marshall napisał kolejny wybitny przewodnik po współczesnym świecie, w którym mistrzowsko tłumaczy, co i dlaczego musimy o nim wiedzieć”

Peter Frankopan.

***

„Fascynująca lektura, przystępnie napisana analiza i jedna z najlepszych książek tego roku”.

„Daily Mirror”

***

„Książki Marshalla spodobają się każdemu, kto chce rozumieć świat i zmieniające się sojusze, które nim rządzą. (...) Marshall przygląda się kilku regionom, omawiając ich historię, aktualną sytuację i prognozy na przyszłość. Mądra i zwięzła analiza współczesnej sytuacji geopolitycznej”.

„Geographical”

  • Poprzednie produkty
  • Potęga geografii, czyli jak będzie wyglądał w przyszłości nasz świat
  • Więźniowie geografii, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce
  • Kolejne produkty