Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Więźniowie geografii, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce

Więźniowie geografii, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce

Tim Marshall

Jakub Wieczorek

 

ISBN : 978-83-8202-519-4

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

Data premiery: 1 czerwca 2022 r.

 

39,90 zł brutto

Więcej informacji

ŚWIEŻE I ORYGINALNE SPOJRZENIE NA GEOPOLITYKĘ STOJĄCĄ ZA DZISIEJSZYMI PROBLEMAMI POLITYKI MIĘDZYNARODOWEJ

Przywódcy wszystkich państw i narodów są ograniczeni przez geografię. Ich wybory są krępowane przez góry, rzeki, morza i beton. Dlatego, chcąc nadążać za wydarzeniami na świecie, powinniśmy rozumieć ludzi, idee i ruchy społeczne, a dla uzyskania pełnego obrazu musimy również zrozumieć geografię.

Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego Putin ma aż taką obsesję na punkcie Krymu, dlaczego przeznaczeniem Stanów Zjednoczonych było zdobycie statusu supermocarstwa albo dlaczego wpływy Chin wciąż się zwiększają – ta książka da ci odpowiedź.

Tim Marshall przygląda się przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, by przybliżyć czytelnikowi jeden z najważniejszych czynników wpływających na światową historię. Wskazuje, że należy więcej uwagi poświęcić przedrostkowi „geo-” w słowie „geopolityka”.

***

„Niewielu korespondentów zagranicznych we współczesnych mediach potrafi przedstawić globalną sytuację polityczną tak jak Tim Marshall. Genialny styl, w jakim wiedza oraz doświadczenie przelane zostały na karty »Więźniów geografii«, pokazuje, dlaczego w sprawach polityki z głosem Marshalla liczy się cały świat”.

retroculturati.com

***

„W coraz bardziej zagmatwanym, chaotycznym i pełnym zależności świecie »Więźniowie geografii« to praktyczny, a zarazem zwięzły podręcznik traktujący o geopolityce”.

Adam LeBor, „Newsweek”

***

„W swej najnowszej książce Marshall rzeczowo i w fascynującym stylu wyjaśnia, dlaczego bez geografii polityka nie może istnieć”.

Dan Lewis, Top Ten Holiday Reads, Stanfords, worldtravelguide.net

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Potęga geografii, czyli jak będzie wyglądał w przyszłości nasz świat
  • Więźniowie geografii, czyli wszystko, co chciałbyś wiedzieć o globalnej polityce
  • Kolejne produkty