Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Uzdrawiające emocje. Rozmowy z Dalajlamą o uważności, emocjach i zdrowiu

Uzdrawiające emocje. Rozmowy z Dalajlamą o uważności, emocjach i zdrowiu

Praca zbiorowa

Jacek Dragun

 

Czas trwania: 10 godz. 37 min

ISBN : 978-83-8202-673-3

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

Data premiery: 25 stycznia 2023

 

39,90 zł brutto

Więcej informacji

Czy umysł potrafi uzdrowić ciało? Buddyjska tradycja od dawna odpowiada na to pytanie twierdząco i coraz więcej zachodnich ekspertów zaczyna się z tym zgadzać.

„Uzdrawiające emocje” to zapis niezwykłej dyskusji między Dalajlamą i wybitnymi psychologami, lekarzami i nauczycielami medytacji o wzajemnych relacjach i zależności między ludzkim umysłem i ciałem. Z tych fascynujących rozmów dowiemy się m.in., jak są powiązane ze sobą mózg, układ immunologiczny i emocje; jakie emocje mają wpływ na osiągnięcie przez człowieka pomyślności; jak w kontekście medycznym funkcjonuje proces skupienia uwagi oraz w jaki sposób nieuchronność śmierci pomaga zrozumieć naturę umysłu.

Autorzy:

Dr Francisco Varela (1946–2001) był dyrektorem ds. badań w Centrum Narodowym Badań Naukowych (CNRS) w Paryżu. Jest autorem wielu artykułów naukowych i jedenastu książek, w tym „Embodied Mind”.

Dr Clifford Saron jest psychologiem w Szkole Medycznej Alberta Einsteina w Nowym Jorku.

Dr Richard J. Davidson jest dyrektorem laboratorium neuronauki afektywnej na uniwersytecie Wisconsin.

Dr Daniel Brown jest asystentem profesora psychologii w Szkole Medycznej w Harvardzie. Napisał osiem książek i od dwudziestu pięciu lat bada tradycje medytacji.

Dr Lee Yearley jest profesorem religioznawstwa na Uniwersytecie Stanford. Jest autorem książki „Mencius and Aquinas: Theories and Conceptions of Courage”.

Dr Daniel Goleman pisze artykuły naukowe dla „New York Timesa”, jest też autorem książki „Inteligencja emocjonalna”.

Sharon Salzberg jest dyrektorką w Insight Meditation Society, w Barre w stanie Massachusetts. Jest autorką książki „Lovingkindness: The Revolutionary Art of Happiness”.

Dr Jon Kabat-Zinn jest zasłużonym emerytowanym profesorem medycyny w Szkole Medycznej Uniwersytetu Massachusetts, gdzie założył Program Redukcji Stresu i Relaksacji (dziś UMass Memorial Center for Mindfulness). Jest autorem książki „Gdziekolwiek jesteś, bądź: przewodnik uważnego życia”.

  • Poprzednie produkty
  • Bajki-Grajki. Na jagody
  • Bajki-Grajki. Wielki Czarodziej Oz
  • Balladyna
  • Cicha 5
  • Kolejne produkty