Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Nowy Krótka historia prawie wszystkiego

Krótka historia prawie wszystkiego

Bill Bryson

Krzysztof Plewako-Szczerbiński

 

Czas trwania: 22 godziny 44 minuty

ISBN : 978-83-8116-886-1

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

Tłumacz: Jacek Bieroń

Data premiery: 21 kwietnia 2020 r.

Tytuł oryginału: A Short History of Nearly Everything

 

49,90 zł brutto

Więcej informacji

BESTSELLEROWA KSIĄŻKA, Z KTÓREJ DOWIADUJEMY SIĘ, CZYM JEST ŚWIAT MATERIALNY – OD NAJMNIEJSZEGO KWARKA PO NAJWIĘKSZĄ GALAKTYKĘ.

Wyzwanie, przed którym stanął Bill Bryson, polegało na tym, aby tematy, które zwykle u większości czytelników wywołują śmiertelną nudę, jak geologia, chemia lub fizyka cząstek, uczynić przystępnymi dla tych, którzy nigdy nie sądzili, że nauki przyrodnicze mogą ich w ogóle zainteresować. Klucz, jaki znalazł autor, wydaje się genialny w swej prostocie: Bryson pisze nie o tym, CO wiemy, lecz raczej o tym, SKĄD wiemy to, co wiemy.

Skąd wiemy, co jest w środku Ziemi, czym jest czarna dziura lub gdzie 600 milionów lat temu były kontynenty? W jaki sposób ktokolwiek kiedykolwiek potrafił odkryć takie rzeczy?

W swoich podróżach w czasie i przestrzeni Bryson spotyka i prezentuje nam gamę niezwykłych postaci – obraca się w towarzystwie zwykłych głupców, zdumiewających ekscentryków, obsesyjnych rywali, a także pasjonatów, takich jak patologicznie nieśmiały Henry Cavendish, który ujawnił wiele zagadek i dokonał ważnych odkryć, między innymi „zważył” Ziemię, lecz nie opublikował znacznej części swojego naukowego dorobku.

***

„Bill Bryson odniósł niezwykły sukces – udało mu się z summy wiedzy na temat wszystkiego, co wydarzyło się od wielkiego wybuchu, uczynić pasjonujący bestseller, który czyta się niczym powieść detektywistyczną”.

„Observer”

***

„Genialna książka… Trudno sobie wyobrazić lepszy przewodnik po świecie współczesnej nauki”.

„The Guardian”

***

„Oryginalna i błyskotliwie napisana książka. Dowiadujemy się, czym jest świat materialny – od najmniejszego kwarka po największą galaktykę – i poznajemy wszystkie poziomy pomiędzy... Klasyka nowoczesnego pisarstwa popularnonaukowego”.

„The New York Times”

***

„Czekałem na taką książkę przez całe swoje życie… Mnóstwo przystępnie i z humorem podanych informacji, niesamowite opowieści ze świata nauki, portrety niezwykłych odkrywców i badaczy. Absolutnie fascynująca lektura!”.

Christopher Matthew, „Daily Mail”

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Krótka historia prawie wszystkiego
  • Kolejne produkty