Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Wiek niewinności

Wiek niewinności

Edith Wharton

Ewa Mateuszuk

 

Czas trwania: 12 godzin 32 minuty

ISBN : 978-83-63302-65-8

 

24,95 zł brutto

Więcej informacji

„Wiek niewinności” to rzecz o dążeniu do realizacji pragnień, cenie poświęcenia i konflikcie uczuć i konwenansów. Znakomita proza, z maestrią przeniesiona na ekran przez Martina Scorsese, z niezapomnianymi kreacjami głównych bohaterów, jakie stworzyli Daniel Day-Lewis, Michelle Pfeiffer i Winona Ryder.

Czy w świecie, którego kształt ustalają powszechnie przyjęte konwenanse, zaś najmniejsze odstępstwo od norm i zasad traktowane jest w kategoriach burzenia wielopokoleniowej tradycji, jest miejsce na miłość? Odpowiedzi na to pytanie poszukać można na kartach „Wieku niewinności”.

……Gdy w życiu Archera niespodziewanie pojawia się hrabina Ellen Olenska, dalsze funkcjonowanie w konserwatywnym środowisku XIX wieku staje się prawdziwym wyzwaniem. Tym bardziej, że już samo pojawienie się w Nowym Jorku hrabiny, chcącej rozstać się z mężem, bulwersuje otoczenie…..

 

 

 

Edith Wharton - pisakrka amerykańska. Pochodziła z bogatej nowojorskiej rodziny a w swej twórczości opisywała wyższe sfery Nowego Jorku z początku dwudziestego wieku. Krytycznie ukazuje nowobogacką elitę amerykańską jak i starą arystokrację europejską. Jej pióro cechuje wnikliwość obserwacji jak i ironia. Edith Wharton jako pierwsza kobieta uzyskała Nagrodę Pulitzera za powieść „Wiek niewinności”. Do najbardziej znanych powieści należą: „Świat zabawy” oraz „Ethan Fromm”

  • Poprzednie produkty
  • Ethan Frome
  • Wiek niewinności
  • Kolejne produkty