Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Ethan Frome

Ethan Frome

Edith Wharton

Ewa Mateuszuk

 

Czas trwania: 4 godziny 32 minuty

ISBN : 978-83-63302-74-0

 

21,95 zł brutto

Więcej informacji

Niezwykła opowieść o prawdziwych uczuciach, wewnętrznym rozdarciu, samotności i namiętności przeplatanej  z życiowymi rozterkami.

Powieść przedstawia nam historię angielskiego farmera Ethana Frome’a, który porzuca swe ambicje by poświęcić się gospodarstwu oraz schorowanej żonie Zeenie. Brak miłości i satysfakcji  ze związku rodzi u bohaterów frustracje i samotność. Wszystko zmienia się gdy do gospodarstwa wprowadza się Meetie, młoda kuzynka Zeenie. Namiętny romans rodzący się pomiędzy tytułowym Ethanem a Meetie daje mężczyźnie drugi oddech, rozbudza uśpione serce, stając się tym samym jego największym życiowym ciężarem…

 

 Losy bohaterów pozwalają nam sięgnąć do głęboko ukrytych pragnień i instynktów, które zwykle skutecznie hamowane są przez wewnętrzne morale i konwenanse.

 

W tej powieści Edith Wharton nie zostawiła  miejsca na mdłe wyznania i teatralne łzy.

 

 

 

Edith Wharton - pisarka amerykańska. Pochodziła z bogatej nowojorskiej rodziny, a w swej twórczości opisywała wyższe sfery Nowego Jorku z początku dwudziestego wieku. Krytycznie ukazuje nowobogacką elitę amerykańską jak i starą arystokrację europejską. Jej pióro cechuje wnikliwość obserwacji jak i ironia. Edith Wharton jako pierwsza kobieta uzyskała Nagrodę Pulitzera za powieść „Wiek niewinności”. Do najbardziej znanych powieści należą: „Świat zabawy” oraz „Ethan Frome”

  • Poprzednie produkty
  • Ethan Frome
  • Wiek niewinności
  • Kolejne produkty