Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 701 - 720 z 1237 elementów
  • Laura Greaves

    Jest utytułowaną dziennikarką, pisarką i szaloną psiarą. Od niemal 20 lat pisze teksty dla gazet i magazynów nie tylko w Australii, lecz także na całym świecie. Była redaktor naczelna magazynu „Dogs Life”. Jako niezależna dziennikarka i pisarka przez ostatnie osiem lat napisała dla niezliczonych wydawnictw mnóstwo tekstów poświęconych zwierzętom domowym. Jest również autorką zbioru „Incredible Dog Journeys” oraz trzech powieści komediowo-romantycznych. W każdej z nich zawadiackie psiaki odgrywają niebagatelną rolę jako bohaterowie drugoplanowi.

  • Lawrence Grobel

    Mistrz amerykańskiego dziennikarstwa, współpracownik New York Timesa, autor bestsellerowych pozycji – m.in. „Al Pacino. Rozmowy”, „Truman Capote. Rozmowy”, „Marlon Brando. Rozmawia Lawrence Grobel”, podręcznika dla dziennikarzy „Sztuka wywiadu”, powieści „Zmartwychwstanie Laytona Crossa”. Współpracuje z magazynami Playboy i Movieline’s Hollywood Life, pisał m.in. dla New York Timesa, Rolling Stone’a, Details i Entertainment Weekly.

  • Leah Hazard

    Urodziła się w Stanach Zjednoczonych. Studiowała na Harvardzie. W 1999 roku przeniosła się do Wielkiej Brytanii, gdzie ukończyła studia reżyserskie. Pracowała w szkockim oddziale BBC, ale po urodzeniu pierwszej córki porzuciła karierę w telewizji, aby pomagać rodzącym kobietom. Wkrótce zdobyła kwalifikacje dyplomowanej położnej. Od kilku lat jest położną w państwowym szpitalu w Szkocji.

  • Leonard Mlodinow

    Fizyk teoretyczny, który pracował w Max Planck Institute oraz California Institute of Technology. Jego książki zostały przetłumaczone na trzydzieści języków i sprzedane w ponad milionie egzemplarzy. Są wśród nich bestsellery „Nieświadomy mózg. Jak to, co dzieje się za progiem świadomości, wpływa na nasze życie” (zwycięzca PEN/E. O. Wilson Literary Science Writing Award), „Matematyka niepewności. Jak przypadki wpływają na nasz los” (nagroda „New York Times” Notable Book), „Wojna światopoglądów. Czy naukowcy mają duszę?” (z Deepakiem Choprą), „Wielki projekt” (ze Stephenem Hawkingiem) i „Jeszcze krótsza historia czasu” (ze Stephenem Hawkingiem), a także „Elastyczny mózg. Kreatywne myślenie w czasach niepewności i chaosu” i „Krótka historia rozumu. Od pierwszej myśli człowieka do rozumienia Wszechświata”. Pisał również scenariusze do seriali telewizyjnych „MacGyver” i „Star Trek: Następne pokolenie”.

  • Leonard Zagórski

    ps. Leonard (1921-1993)

    Autor popularnych powieści sensacyjnych.

  • Leopold Tyrmand

    (1920-1985) 

    Pisarz i publicysta, autor powieści takich jak „Zły”, „Siedem dalekich rejsów”, „Filip”. Jego eseje i publicystykę wydano w kilku zbiorach: „U brzegów jazzu”, „Zapiski dyletanta”, „Cywilizacja komunizmu”. W swoim dorobku ma także dramat i scenariusz - „Polacy, czyli pakamera” oraz „Niebo – projekt scenariusza”.

    Zdjęcie: Adrian Grycuk, modyfikacjahttps://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tablica_Leopold_Tyrmand_Konopnickiej_6_Warszawa.JPG na licencjiCC BY-SA 3.0 pl

  • Leopold von Sacher-Masoch

    właśc. Leopold Ritter von Sacher-Masoch, psCharlotte Arand i Zoe von Rodenbach (1836-1895)

    Austriacki pisarz, nowelista i dramaturg. Od jego nazwiska pochodzi termin masochizm, którego używa się do określania praktyki seksualnej polegającej na doznawaniu przyjemności z upokorzenia i bólu fizycznego.

  • Leszek Matela

    Z zawodu jest germanistą oraz wykładowcą w szkołach psychotronicznych z dziedziny radiestezji i geomancji. Jest autorem ponad 50 książek o miejscach mocy, naturoterapii, radiestezji i zjawiskach nieznanych, w tym wielu wznawianych wielokrotnie bestsellerów oraz kilkuset artykułów publikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych.

  • Lew Tołstoj

    (1828-1910)

    Rosyjski powieściopisarz, dramaturg, krytyk literacki, myśliciel, pedagog. Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli realizmu w literaturze europejskiej. Klasyk literatury rosyjskiej i światowej.

  • Lewis Carroll

    (1832-1898)

    Brytyjski pisarz, poeta, matematyk oraz fotograf. Był wykładowcą matematyki w Church College w Oksfordzie, a także autorem prac naukowych z zakresu matematyki, logiki i kryptografii. Sławę zyskał dzięki powieściom „Przygody Alicji w Krainie Czarów” oraz „O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra”.
    Fantazja i wyrafinowana zabawa słowem w twórczości Carrolla wywarły duży wpływ na kształt XX-wiecznej literatury. Jego książki zainspirowały wielu twórców dzieł literackich, muzycznych, filmów, sztuk teatralnych, oper.

  • Liane Moriarty

    Australijska autorka powieści obyczajowych. W swoich książkach  podejmuje ważne, powszechnie obecne tematy, takie jak rodziny patchworkowe, przemoc w rodzinie czy niska samoocena kobiet. Światowy sukces odniosły „Wielkie kłamstewka” – pełne humoru i trafnych życiowych spostrzeżeń podbiły listę bestsellerów New York Timesa na wiele tygodni. Powieść została przetłumaczona na kilka języków i potwierdziła swoją popularność serialem pod tym samym tytułem, zrealizowanym przez HBO (Nicole Kidman, Shailene Woodley i Reese Whiterspoon). Autorka mieszka w Sydney z mężem i dwójką dzieci.

  • Lidia Miś

    Autorka książek dla dzieci, właścicielka wydawnictwa Dreams. Absolwentka studiów ekonomicznych, pedagogicznych i scenariopisarstwa filmu fabularnego. Urodzona 27 marca 1977 r., w Międzynarodowy Dzień Teatru, z książką i teatrem związana od dzieciństwa. Już od najmłodszych lat brała udział w konkursach recytatorskich oraz występowała w przedstawieniach teatralnych. Debiutowała baśnią dla dzieci w 2004 r. Jej kolejna powieść „W pewnym teatrze lalek...”, gdzie, jak sama twierdzi: „słowo pędzi za obrazem, a bohaterowie zostali wrzuceni w wir wydarzeń”, podbiła serca tysięcy dzieci w całej Polsce.

  • Liliana Fabisińska

    Dziennikarka i pisarka, z wykształcenia kryminolog i pedagog. Autorka powieści „Córeczka”, „Sanatorium pod Zegarem” i wielu innych. Pisze w każdych warunkach: na dachu, w pociągu, w wannie... Ostatnio widziano ją z notesem na szczycie tężni w Ciechocinku. Bo właśnie tam umiejscowiła akcję kolejnej książki.

  • Lisa Genova

    Amerykańska pisarka, doktor nauk medycznych, specjalizuje się w neurobiologii. Jej debiut powieściowy, „Motyl”, opowiadający przejmującą historię kobiety zapadającej na chorobę Alzheimera, okazał się wielkim sukcesem. Przez ponad 40 tygodni utrzymywał się na liście bestsellerów New York Timesa. Na podstawie książki nakręcono film, „Still Alice”, z Julianne Moore w roli głównej. Przemówienia Lisy Genovy na konferencjach TED zostały dotąd obejrzane ponad cztery miliony razy.

  • Lisa M. Shulman

    Doktor neurologii, specjalizująca się w chorobie Parkinsona i innych zaburzeniach ruchowych. Oprócz neurologii, jej zróżnicowane doświadczenie obejmuje szkolenia z zakresu polityki zdrowotnej, pielęgniarstwa i edukacji. Jest profesorem w University of Maryland School of Medicine, skarbnikiem American Academy of Neurology i dyrektorem University of Maryland Movement Disorders Center. Zasiada w zarządzie zarówno American Academy of Neurology, jak i American Brain Foundation.

Pokazuje 701 - 720 z 1237 elementów