Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 681 - 700 z 1237 elementów
  • Krystyna Gumulak

    Rocznik 1928, dziennikarka, żona, matka, babka i prababka.

  • Krystyna Mirek

    Pisarka, autorka książek obyczajowych, mama czwórki dzieci − trzech dorastających córek i jednego małego synka. Jest absolwentką polonistyki UJ w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w szkole, obecnie pisarstwo stało się dominującym zajęciem w jej życiu zawodowym. Pisze książki obyczajowe mocno osadzone w realiach życia. Fabuła nie stroni od problemów, ale niesie pozytywne przesłanie. Autorka zachęca kobiety, aby się nie poddawały trudnościom losu, ale walczyły o miłość, rodzinę i marzenia.

  • Krystyna Nepomucka

    (1920-2015)

    Polska pisarka i redaktorka. Studiowała medycynę na Uniwersytecie Warszawskim, prawo na Uniwersytecie Wrocławskim, oraz plastykę we wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych. Jest autorką cyklu powieści „Małżeństwo niedoskonałe”.

    Zdjęcie: Sławek - Flickr, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6901910; zmniejszone

  • Krystyna Śmigielska

    Autorka książek dla dzieci i dorosłych. Ukazały się następujące pozycje jej autorstwa: „Węszący renifer, czyli tydzień z ciocią Julią” (Skrzat 2006), „Ty to głupia jesteś” (Skrzat 2007), „Tekla” (Skrzat 2008), „Skarb z leśnego grobowca” (Skrzat 2008), „Berżeretka bez przepisu” (Skrzat 2008), „Tekla i płaczący braciszek” (Skrzat 2010), „Zbieracz grzechów i inne opowiadania” (Skrzat 2010), „Gotowe na zmiany” (Replika 2011), „Mój przyjaciel Kwako” (Skrzat 2012), „Kochanek pani Grawerskiej” (Replika 2015), „Z twojej winy” (Replika 2016), „Jabłko i Mięta w przedszkolu” (Alegoria 2017), „Pokurcz” (Bibliotekarium 2019).

  • Krzysztof Baranowski

    Żeglarz, kapitan jachtowy, dziennikarz, nauczyciel. Pierwszy Polak, ktory dwukrotnie opłynął samotnie kulę ziemską. Z wykształcenia jest inżynierem elektronikiem i dziennikarzem.

    Zdjęcie: Zbigniew Bosek - donated by author, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=21090893; zmniejszone

  • Krzysztof Jacek Hinz

    Urodzony w 1955 roku dyplomata, dziennikarz, tłumacz. Absolwent Iberystyki na UW. W latach 1991- 1997 był korespondentem PAP na Kubie i w Meksyku. Współpracował z „Gazetą Wyborczą”, „Wprost”, „Polityką”, Radiem Wolna Europa i Radiem Zet. Porzucił dziennikarstwo dla służby dyplomatycznej. Pełnił funkcje zastępcy ambasadora RP w Hawanie (1998-2001), ambasadora RP w Brazylii (2001-2005) i w Wenezueli (2007-2012). W wolnych chwilach gotuje – najchętniej potrawy latynoamerykańskie.

  • Krzysztof Niedźwiedzki

    Twórca, autor tekstów i reżyser teatralno-kabaretowej grupy Formacja Chatelet, redaktor satyrycznego pisma „Nowy Pompon”, autor i reżyser spektakli teatralnych: „Atrament dla leworęcznych”, „Święci tego tygodnia”, „Teatr telewizji” oraz „Stroiciel grzebieni” wystawianych w krakowskim teatrze KTO. Twórca satyrycznych tekstów na potrzeby audycji radiowych i telewizyjnych, autor opowiadania „Stroiciel grzebieni”.

  • Krzysztof Łoszewski

    Dziennikarz i specjalista w zakresie dress code'u.  W latach 1986–2000 projektant i stylista w belgijskiej firmie Olivier Strelli.  W drugiej połowie lat 90. współwłaściciel i projektant w firmie K. Kolberger. W latach 2002–2004 dyrektor artystyczny Deni Cler. Pracuje także jako kostiumograf dla teatru i filmu (m.in. kostiumy do filmów Ryszarda Bugajskiego „Układ zamknięty” i „Zaćma” oraz do nagrodzonego na Festiwalu Filmów Polskich w Gdyni debiutu Bartosza Kruhlika „Supernova”; w Teatrze Telewizji do „Hamleta” W. Szekspira w reżyserii Michała Kotańskiego). Autor bestselerowej książki „Dress code. Tajemnice męskiej elegancji”, a także „Smart casual. Męski styl” oraz „Od spódnicy do spodni. Historia mody męskiej”. 

  • Kurt Vonnegut

    Kurt Vonnegut (1922–2007)

    Jest mistrzem literatury amerykańskiej. Jego czarny humor, satyryczna wena i niezrównana wyobraźnia po raz pierwszy zwróciły uwagę czytelników w Syrenach z Tytana w roku 1959, a pozycję „prawdziwego artysty” potwierdziła Kocia kołyska w roku 1963.

    Rzeźnia numer pięć jest uznawana za jego najbardziej znaczącą powieść. Ześrodkowana wokół niesławnego nalotu dywanowego na Drezno, odyseja Billy’ego Pilgrima przez czas stanowi odbicie naszej własnej mitycznej wyprawy w poszukiwaniu sensu w tym, co budzi nasz największy strach.

  • Laura Adori

    Miłośniczka zmysłowej kuchni, intensywnych smaków i żywiołowych ludzi. Urodziła się w Warszawie, dużo podróżowała po Europie, mieszkała m.in. we Włoszech. Po latach powróciła do kraju dzieciństwa, zajęła się smakowaniem życia i opisywaniem swoich przygód. Jej doświadczenia stały się inspiracją dla serii powieści o losach Lukrecji. Książka „Przebudzenie Lukrecji” otwiera ten cykl.

  • Laura Greaves

    Jest utytułowaną dziennikarką, pisarką i szaloną psiarą. Od niemal 20 lat pisze teksty dla gazet i magazynów nie tylko w Australii, lecz także na całym świecie. Była redaktor naczelna magazynu „Dogs Life”. Jako niezależna dziennikarka i pisarka przez ostatnie osiem lat napisała dla niezliczonych wydawnictw mnóstwo tekstów poświęconych zwierzętom domowym. Jest również autorką zbioru „Incredible Dog Journeys” oraz trzech powieści komediowo-romantycznych. W każdej z nich zawadiackie psiaki odgrywają niebagatelną rolę jako bohaterowie drugoplanowi.

Pokazuje 681 - 700 z 1237 elementów