Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Lista Audiobooków Autora: Lewis Carroll

(1832-1898)

Brytyjski pisarz, poeta, matematyk oraz fotograf. Był wykładowcą matematyki w Church College w Oksfordzie, a także autorem prac naukowych z zakresu matematyki, logiki i kryptografii. Sławę zyskał dzięki powieściom „Przygody Alicji w Krainie Czarów” oraz „O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra”.
Fantazja i wyrafinowana zabawa słowem w twórczości Carrolla wywarły duży wpływ na kształt XX-wiecznej literatury. Jego książki zainspirowały wielu twórców dzieł literackich, muzycznych, filmów, sztuk teatralnych, oper.

Lewis Carroll (1832-1898)


Brytyjski pisarz, poeta, matematyk oraz fotograf. Był wykładowcą matematyki w Church College w Oksfordzie, a także autorem prac naukowych z zakresu matematyki, logiki i kryptografii. Sławę zyskał dzięki powieściom „Przygody Alicji w Krainie Czarów” oraz „O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra”.
Fantazja i wyrafinowana zabawa słowem w twórczości Carrolla wywarły duży wpływ na kształt XX-wiecznej literatury. Jego książki zainspirowały wielu twórców dzieł literackich, muzycznych, filmów, sztuk teatralnych, oper.

Więcej
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów
Pokazuje 1 - 3 z 3 elementów