Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 541 - 560 z 1237 elementów
  • Joanna Jax

    Joanna Jax (właśc. Joanna Jakubczak) – urodziła się i mieszka w Olsztynie. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Na co dzień związana zawodowo z dużą korporacją finansową.

  • Joanna Jodełka

    Polska pisarka związana z Poznaniem, gdzie ukończyła studia na wydziale historii sztuki UAM. Zadebiutowała w 2009 r. powieścią kryminalną „Polichromia. Zbrodnia o wielu barwach” (TimeMachine), za którą otrzymała Nagrodę Wielkiego Kalibru, czym przełamała męską hegemonię wśród laureatów. Wydała także m.in. „Grzechotkę” (W.A.B. 2011), „Kamyk”, „Kryminalistkę” i „Wariatkę” (Świat Książki). W 2017 r. napisała również przewodnik po wielkopolskich kościołach i pałacach „Na ratunek aniołom, diabłom, świętym i grzesznikom” (Wydawnictwo Poznańskie). W 2018 r. nakładem W.A.B. ukazała się jej sensacyjna powieść, „2 miliony za Grunwald”, która została doskonale przyjęta zarówno przez czytelników, jak i krytyków.

  • Joanna Kruszewska

    Pochodzi z Białegostoku. Studia ukończyła na Uniwersytecie Warszawskim, wydział pedagogiczny, edukacja początkowa z reedukacją. Jej pierwsza książka, „Aby do mety”, ukazała się w czerwcu 2009 roku. Po niej przyszły kolejne: „Awaria uczuć”, „Na trzy sposoby”, „Szczęście spod igły”, „Miłość raz jeszcze?”, „Małe wojny”, „Dom samotnych”, „Nic się nie kończy”, „Wszystkie barwy roku”, „Wszystko się zaczyna”, „Coś musi trwać”, „Nie ufaj mi”.

  • Joanna Nojszewska

    Frankofonka i frankofilka w drugim pokoleniu. W pierwszym – dziennikarka od lat związana z miesięcznikiem „Twój Styl”, teraz jako zastępczyni redaktora naczelnego. Prowadzi blog na rmf24.pl. Była też redaktorką naczelną polskiej edycji magazynu „Elle”. Współpracowała z redakcją programu TVP „Pytanie na śniadanie”. Po godzinach gra i śpiewa w amatorskim teatrze. Poważnie uzależniona od crème brûlée.

  • Joanna Opiat-Bojarska

    Polska autorka powieści kryminalnych oraz cyklu publicystycznego „Przychodzi Opiat-Bojarska do...”. Z wykształcenia jest ekonomistką.

  • Joanna Parasiewicz

    Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizuje się w marketingu i komunikacji. Frankofilka, pasjonatka awiacji i historii oraz kultury żydowskiej. Zawodowo związana z branżą nowych technologii. Autorka powieści historycznej „Uskrzydleni” o pierwszych lotnikach i złotym okresie Belle Époque.

  • Joanna Pypłacz

    Doktor filologii klasycznej, czytelniczka literatury grozy.  Jest autorką powieści takich, jak „August Nacht” (Warszawa 2015), „Krzyk Persefony” (Katowice 2015) oraz „Mechaniczna ćma” (Chorzów 2015).

  • Joanna Sykat

    Autorka popularnych powieści obyczajowych. Pasjonatka Bałtyku, który ma w sercu i oczach. Pasjonatka zawikłanych historii, emocji i rozwoju osobistego. Książka „Oddaj to morzu” po prostu musiała się stać.

  • Joanna Wtulich

    Nauczycielka i bibliotekarka zakochana w książkach. Wielokrotnie wyróżniana za swoje opowiadania, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału (2018, 2019) i w ramach konkursu „Poznań fantastyczny” (2019). Uważa, że przemieszczanie się i pisanie ma terapeutyczną moc. Z jednej z podróży przywiozła ze sobą miłość do Lwowa, której owocem jest ta książka. To pierwsza część planowanego cyklu „Trylogia lwowska”.

  • Joanna Ziółkowska

    Absolwentka Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studiów podyplomowych Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Skończyła także kurs oligofrenopedagogiki. Przez kilka lat pracowała w krakowskich i poznańskich szkołach ucząc języka polskiego, etyki oraz teatru. W międzyczasie realizowała się w Fundacji na Rzecz Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego „Cukier Puder”, której jest członkinią. W jej kręgu zainteresowań znajdują się teatr współczesny i literatura, zwłaszcza reportaże. Niesłabnącym hobby od czasów studenckich jest folklor oraz historie mniejszości etnicznych w Polsce.

  • Joe Alex

    właśc. Maciej Słomczyński (1922-1998)

    Wybitny tłumacz literatury anglosaskiej, wzbogacił kulturę polską o znakomite przekłady wszystkich dzieł Williama Shakespeare’a, jak też innych arcydzieł, przykładowo „Ulissesa” Jamesa Joyce’a i „Raju utraconego” Johna Miltona. Autor przełożonych na kilkanaście języków kryminałów, między innymi „Powiem wam jak zginął”, „Śmierć mówi w moim imieniu”, „Jesteś tylko diabłem”, „Cichym ścigałam go lotem”, „Zmącony spokój Pani Labiryntu”, „Gdzie przykazań brak dziesięciu”, „Piekło jest we mnie”, „Cicha jak ostatnie tchnienie”, których łączny nakład osiągnął kilka milionów egzemplarzy.

  • Johann Wolfgang Goethe

    Johann Wolfgang von Goethe (1749–1832)

    Najwybitniejszy przedstawiciel literatury niemieckiej. Poeta, dramaturg, prozaik, uczony, polityk, wolnomularz. Był, obok Friedricha Schillera, czołowym przedstawicielem klasycyzmu weimarskiego oraz prekursorem romantyzmu. Był również myślicielem i uczonym, znawcą wielu dziedzin wiedzy oraz sztuki. Studia prawnicze ukończył w Lipsku i Strasburgu. Pełnił różne funkcje na dworze księcia sasko-weimarskiego, dochodząc do rangi prezydenta Izby Finansów. W 1782 r. został nobilitowany. Od 1791 do 1817 r. kierował teatrem oraz wszystkimi instytucjami oświatowo-kulturalnymi księstwa.

Pokazuje 541 - 560 z 1237 elementów