Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 521 - 540 z 1237 elementów
  • Jerzy Ambroziewicz

    Reporter, autor telewizyjnych programów publicystycznych, wieloletni korespondent TVP w Watykanie. Pisał m.in. w „Po prostu”, „Tygodniku Kulturalnym” i „Argumentach”. Wraz z Walerym Namiotkiewiczem napisał pierwszy powojenny tekst przywracający dobre imię Armii Krajowej („Na spotkanie ludziom AK”, 1956). Laureat wielu nagród dziennikarskich. Członek Szarych Szeregów i kawaler Orderu Odrodzenia Polski.

    Wiele osób wspominało Ambroziewicza jako świetnego redaktora. Teresa Torańska opowiadała o ich pracy w tygodniku „Argumenty”: „Ile razy pisała pani ten reportaż? – pytał czasami, a ja odpowiadałam, że dwa albo trzy. To proszę zabrać się do pisania jeszcze raz – radził. No to pisałam. Z wyraźnym pożytkiem dla artykułu. Był dla mnie mistrzem”.

  • Jerzy Antczak

    Polski reżyser telewizyjny, teatralny i filmowy, absolwent Wyższą Szkołę Teatralną im. Leona Schillera w Łodzi.

    Zdjęcie: Sławek Skonieczny - Flickr, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6922999

  • Jerzy Borowczyk, Michał Larek

    Jerzy Borowczyk

    Jako historyk literatury (na polonistyce UAM) zajmuje się romantyzmem. Ogłosił doktorat „Rekonstrukcja procesu filomatów i filaretów 1823-1824” (Poznań 2003), pisał do tomów zbiorowych poświęconych Mickiewiczowi, Słowackiemu, Norwidowi i Krasińskiemu.

    Michał Larek

    Dziennikarz, pisarz, wykładowca. Pracuje w Zakładzie Literatury i Kultury Nowoczesnej IFP UAM, gdzie bada literackie techniki przyciągania uwagi odbiorcy.

  • Jerzy Bralczyk

    Polski językoznawca i gramatyk normatywny, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki.

  • Jerzy Grundkowski

    Ukończył historię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Debiutował opowiadaniem „Żółta cysterna” (1977), emitowanym jako słuchowisko na antenie Polskiego Radia. Jego pierwszą książkę – „Annopolis, miasto moich snów” (1983) – redakcja „Młodego Technika” uznała za najlepszy debiut roku, a fundatorzy nagrody im. Natalii Gall – za najlepszą książkę nowelistyczną roku.

    Powieść „Wilkołak Drago” została odnaleziona po śmierci autora, podczas porządkowania pozostawionych przez niego materiałów.

  • Jerzy Niemczuk

    Polski prozaikkomediopisarzscenarzysta, autor słuchowisk i książek dla dzieci.

  • Jerzy S. Łątka

    Polski pisarz, etnolog, orientalista, dziennikarz, doktor nauk humanistycznych z zakresu historii kultury. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1973 do rozwiązania pisma w stanie wojennym pracownik i członek redakcji dwutygodnika „Student”, w latach 1982-1986 członek redakcji periodyku „Zdanie”. Publikował także w „Przekroju”, „Tygodniku Powszechnym” i prasie krakowskiej.

  • Jewel E. Ann

    Amerykańska pisarka; uzależniony od romansów wolny duch o nietypowym poczuciu humoru.

    Po dziesięciu latach opowiadania o zaletach używania nici dentystycznej zrezygnowała z kariery higienistki stomatologicznej, by zostać w domu z trzema wspaniałymi chłopcami i zająć się prowadzeniem rodzinnego interesu. Uzależniła się, gdy przyjaciółka zasugerowała jej przeczytanie kilku współczesnych romansów. Czytając dwie, czasem trzy książki tygodniowo i nadal pragnąc więcej, postanowiła poćwiczyć sztukę wzmocnienia doznań, zwaną inaczej pisaniem.

    Kiedy nie ratuje drzew, ćwiczy z przyjaciółkami jogę, spożywa posiłki z rodziną, wspina się w górach z dziećmi, ogląda powtórki seriali i oczywiście… tworzy emocjonujące, wzruszające, seksowne lektury.

  • Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska

    Aneta Ryfczyńska

    Autorka książek dla dzieci o autentyczności oraz bajek o empatii. Ukończyła Szkołę Trenerów Komunikacji opartej na Empatii, Kurs mediacji NVC oraz wiele innych szkoleń związanych z Porozumieniem bez Przemocy. Pisze również dla kobiet i pomaga im w tworzeniu wizerunku w zgodzie ze sobą.

    Joanna Berendt

    Mentorka i coach ICF PPC. Zainicjowała utworzenie pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z Porozumienia bez Przemocy na Collegium Civitas, gdzie od 2015 roku prowadzi zajęcia. Specjalizuje się w rozwiązywaniu konfliktów, mediacji, konstruktywnej komunikacji w życiu, rodzinie i organizacji. W swojej praktyce sięga też do neurobiologii i teorii pozytywnej neuroplastyczności Ricka Hansona.

  • Joanna Dubler

    Mieszka w Trójmieście. Jest absolwentką psychologii, pracuje jako rekruter i trener. Codziennie nadstawia ucha i robi notatki z pola doświadczalnego relacji damsko-męskich. „Dobre ciastko” jest jej debiutem. Postacie i zdarzenia opisane w książce nie mają konkretnych odpowiedników w rzeczywistości. Prawdopodobnie jednak i tak się z nimi zetknęliście.

  • Joanna Gierak-Onoszko

    Do 2018 roku dziennikarka związana z tygodnikiem „Polityka”. Publikowała też m.in. w „Dużym Formacie”, „Piśmie. Magazynie opinii” i w „Non/fiction – nieregularniku reporterskim”. Laureatka nagrody za najlepszy reportaż prasowy na Festiwalu Wrażliwym za tekst o międzynarodowej akcji ewakuowania psa z Aleppo (2017). Nominowana do Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego za reportaż o lekarzach i wolontariuszach pomagających uchodźcom w Berlinie (2015). Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Polskiej Szkoły Reportażu.

    Zajmuje się bohaterami drugiego planu. „27 śmierci Toby’ego Obeda” to jej debiut książkowy, owoc dwóch lat spędzonych w Kanadzie.

  • Joanna Hacz

    Nauczycielka, polonistka i anglistka. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, i filologię angielską na Uniwersytecie Opolskim. Pracuje w gimnazjum. Kocha swoją pracę i bardzo lubi młodzież, chociaż przyznaje, że od czasu do czasu jest ona wielkim wyzwaniem dla zachowania zdrowego rozsądku. Prywatnie szczęśliwa żona i matka. Bardzo lubi podróże i jest maniaczką zwiedzania zamków oraz skansenów.

Pokazuje 521 - 540 z 1237 elementów