Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 561 - 580 z 1237 elementów
  • John Brady

    Wybitny znawca życia i twórczości Franka Sinatry, w latach 70. pracował w założonej przez piosenkarza wytwórni „Reprise Records”. John Brady to autor pięciu książek, w tym „Craft of the Screenwriter” i „Bad Boy: The Life and Politics of Lee Atwater”. Były redaktor naczelny „Writer’s Digest” i pisma „Boston”. Jego teksty ukazują się w „New Times”, „Esquire”, „American Film”, „The Sunday New York Times”, „The Boston Globe".

  • John D. Rockefeller

    1839–1937

    Amerykański przedsiębiorca, filantrop i fundator Uniwersytetu Chicagowskiego. Obecnie uważany za najbogatszego człowieka w historii, który w ciągu całego swojego życia zgromadził majątek o wartości 660 mld dolarów (według przelicznika z 2007).

  • John Galsworthy

    John Galsworthy (1867–1933)

    Brytyjski powieściopisarz, nowelista, poeta i dramaturg, przedstawiciel realizmu krytycznego w literaturze angielskiej, tradycyjnie nazywany „epikiem ery wiktoriańskiej”, uznany za życia za jednego z najwybitniejszych pisarzy przełomu XIX i XX wieku. Autor 20 powieści, 27 sztuk teatralnych, 173 opowiadań, 3 zbiorów wierszy i 5 zbiorów esejsów. Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1932; według uzasadnienia komisji otrzymał ją „za wielką sztukę prozatorską której szczytem jest »Saga rodu Forsyte’ów«, wielotomowa powieść rzeka autora, nad którą pracował przeszło 20 lat twórczej aktywności”.

  • Jolanta Król

    Absolwentka politologii ze specjalnością dziennikarską Wydziału Nauk Społecznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Przez kilka lat była prezesem Regionalnego Ośrodka Studenckiego KOCYNDER w Chorzowie, a jako dziennikarka współpracowała m.in. z ogólnopolskim tygodnikiem „ITD”, „Gońcem Górnośląskim” oraz „Dziennikiem Zachodnim”.

  • Joseph Conrad

    Właściwie: Józef Teodor Konrad Korzeniowski (1857-1924) 

    Angielski pisarz i publicysta pochodzenia polskiego. Przed rozpoczęciem kariery literackiej pracował we francuskiej i brytyjskiej marynarce handlowej.

  • Józef Hen

    Wybitny prozaik, eseista, reportażysta, scenarzysta. Zadebiutował jako dziesięciolatek w „Małym Przeglądzie” Janusza Korczaka. Przed wojną mieszkał na warszawskim Muranowie, o czym po latach napisał w tomie wspomnień pt. „Nowolipie”.

    Po wybuchu II wojny światowej, w listopadzie 1939 uciekł z Warszawy do Lwowa i wojnę spędził w Związku Radzieckim. Pracował przy budowie szosy koło Kijowa, a potem trafił do Samarkandy w Uzbekistanie. W 1947 roku wrócił do Warszawy, gdzie mieszka i tworzy do dziś. Inspiracją do pracy twórczej są dla Hena przeżycia wojenne i zamiłowanie do historii Polski.

    Autor fascynujących monografii poświęconym wielkim, historycznym postaciom kultury („Ja, Michał z Montaigne”, „Mój przyjaciel król. Opowieść o Stanisławie Auguście
    Poniatowskim”).

    Fot.: Robert Drózd - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26204393, zmniejszone

  • Józef Ignacy Kraszewski

    (1812-1887)


    Polski pisarz, publicysta, wydawca, historyk, działacz społeczny i polityczny. Literacki dorobek Kraszewskiego, ogromny ilościowo i różnorodny gatunkowo, nie ma sobie równych w literaturze polskiej, jest także fenomenem w skali międzynarodowej. W okresie 57 lat napisał 232 powieści.

  • Józef Jeremski

    (1886-1942)

    Polski pisarz i dziennikarz. Autor powieści o tematyce społecznej i kryminalnej. 

  • Jozef Karika

    Słowacki prozaik i dziennikarz. Ukończył historię i filozofię na Uniwersytecie Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy. Pracował m.in. jako historyk w muzeum, redaktor telewizyjny, rzecznik miasta Różomberk. Jest bezdyskusyjnie najpopularniejszym pisarzem w historii literatury słowackiej. Za bestsellerową powieść „Szczelina” zdobył prestiżową słowacką nagrodę literacką Anasoft Litera w kategorii Nagroda Czytelników. Powieść ta stała się największym słowackim bestsellerem, a jej ekranizacja pobiła wszelkie rekordy kinowe. W Polsce jego powieści również stały się bestsellerami, a polskie wydanie „Szczeliny” zajęło trzecie miejsce w plebiscycie Lubimyczytac.pl na najlepszą książkę roku (w kategorii: groza).

  • Juan Pablo Escobar

    Syn szefa Kartelu z Medellín, Pablo Escobara. Jest architektem, projektantem przemysłowym, wykładowcą, pacyfistą, orędownikiem reform prawa narkotykowego i pisarzem. Był jedną z głównych postaci wielokrotnie nagradzanego filmu dokumentalnego „Grzechy mojego ojca”. Mieszka w Argentynie.

  • Judy Melinek, T.J. Mitchell

    Dr Judy Melinek jest patologiem sądowym i profesorem klinicznym w UCSF Medical Center. Pracowała w nowojorskim biurze naczelnego lekarza sądowego na stanowisku specjalisty medycyny sądowej.

    Tom Mitchell jest jej mężem i współautorem książki.

Pokazuje 561 - 580 z 1237 elementów