Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 481 - 500 z 1237 elementów
  • Jakub Garstka

    Nicpoń, lekkoduch i wędrowny filozof. Zafascynowany kulturami świata, ludźmi i naukami przyrodniczymi. Znaczną część swojego życia spędził na podróżach, poznając sposoby życia w różnych krajach Europy i dalekiego Orientu.

  • Jakub Pawełek

    Absolwent filologii rosyjskiej Uniwersytetu Śląskiego, obecnie student Akademii Obrony Narodowej. Na co dzień „korporacyjny trybik”, po godzinach fascynat wojskowości, Airsoftu i papierowych konfliktów zbrojnych. Zainspirowany twórczością Clancy’ego i Bonda postanowił spróbować swoich sił w starciu z tematyką militarnego thrillera. Po bardzo dobrze przyjętym „Wschodnim gromie” przyszedł czas na „Perski podmuch”, „Kaukaski płomień” i „Pierścień ognia”.

  • Jakub Szamałek

    Pisarz, scenarzysta studia CD Projekt RED (producent serii gier Wiedźmin). Absolwent University of Oxford, doktor archeologii śródziemnomorskiej University of Cambridge, stypendysta Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Zaliczony przez fundację Res Publica, Google i Financial Times do grona stu młodych liderów Europy Centralnej i Wschodniej. Autor trylogii kryminalnej o ateńskim detektywie Leocharesie. Za książki z tej serii otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru Czytelników (2011, „Kiedy Atena Odwraca Wzrok”) oraz Nagrodę Wielkiego Kalibru (2016, „Czytanie z Kości”). Wraz z Marią Pawłowską wydał też książeczkę dla dzieci „Kim Jest Ślimak Sam?”, która została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. W styczniu 2019 roku nakładem W.A.B. ukazała się jego bestsellerowa powieść „Cokolwiek wybierzesz”, pierwsza część serii „Ukryta sieć”. Druga część „Kimkolwiek jesteś” miała premierę w październiku 2019 roku. „Gdziekolwiek spojrzysz” to zwieńczenie trylogii.

  • James Hazel

    Zanim rozpoczął karierę pisarską, był prawnikiem zatrudnionym w prywatnej kancelarii specjalizującej się w prawie handlowym. Zapalony miłośnik kryminalistyki, nałogowy czytelnik kryminałów, muzyki indie i wszystkiego, co retro. Mieszka z żoną i trojgiem dzieci w Lincolnshire Wolds we wschodniej Anglii.

  • James M. Barrie

    Szkocki pisarz, żył w latach 1860-1937.  

  • James Matthew Barrie

    (1860-1937) 

    Szkocki dramaturg i powieściopisarz. Zasłynął na całym świecie jako autor sztuki i powieści „Piotruś
    Pan”. Do stworzenia historii Piotrusia Pana zainspirowały go zabawy z dziećmi Sylvii i Arthura
    Llewelyn Davies. Pierwsze spotkanie z nimi miało miejsce podczas spaceru w Ogrodach
    Kensingtońskich. Po śmierci państwa Llewelyn Davies, Barrie został opiekunem ich pięciorga dzieci.
    Prawa wieczyste do „Piotrusia Pana” pisarz podarował szpitalowi dla dzieci Great Ormond Street
    Hospital w Londynie.

  • Jan Bliźniak

    Dziennikarz i bloger specjalizujący się w tematyce filmowej. Autor bloga „Całe życie w kinie” (www.zyciewkinie.pl). Jego teksty pojawiały się na portalach Movies Room, MuzykaFilmowa.pl, Bad-Taste, FUSS Magazyn, Filmidło.pl i Filmaster.pl. W 2013 roku z wyróżnieniem ukończył warsztaty krytyki filmowej „Krytycy z pierwszego piętra”. W latach 2018–2020 programował repertuar kina Syrena w Muzeum Warszawy. W 2019 roku prowadził warsztaty kreatywności „Filmowe opowieści”. „Śrubek i tajemnice Maszynerii” to jego debiutancka powieść.

  • Jan Grzegorczyk

    Urodzony w 1959 roku pisarz, publicysta, w latach 1982-2011 redaktor miesięcznika „W drodze”. Wydał m.in. takie książki jak: „Dziurawy kajak i Boże Miłosierdzie” (W drodze, Poznań 2006), trylogię o przypadkach księdza Grosera – „Adieu”, „Trufle”, „Cudze pole” (W drodze, Zysk i S-ka, Poznań 2002-2007) – której wszystkie części stały się bestsellerami, „Niebo dla akrobaty” (Znak, Kraków 2006) – opowiadania umiejscowione w rzeczywistości hospicyjnej, nazwane przez jednego z krytyków dekalogiem nadziei, a następnie „Chaszcze” (Znak, Kraków 2009), „Puszczyka” (Znak, Kraków 2012) – kryminały z duszą – i „Jezusa z Judenfeldu.

  • Jan Kochańczyk

    Dziennikarz, ukończył polonistykę na Uniwersytecie Śląskim.
    Od wielu lat jest redaktorem gazety „Sport”.

  • Jan Tomasz Gross, Aleksandra Pawlicka

    Jan Tomasz Gross

    Polsko-amerykański historyk i socjolog, profesor emeritus Wydziału Historii Uniwersytetu Princeton. Autor m.in. książek „W czterdziestym nas Matko na Sibir zesłali…” (1984), „Upiorna dekada: trzy eseje o stereotypach na temat Żydów, Polaków, Niemców i komunistów 1939–1948” (1998), „Sąsiedzi: historia zagłady żydowskiego miasteczka” (2001), „Strach: Antysemityzm w Polsce tuż po wojnie. Historia moralnej zapaści” (2008), „Złote żniwa. Rzecz o tym, co się działo na obrzeżach zagłady Żydów” (2011). W 2018 ukazał się tom „Sąsiedzi i inni. Prace zebrane na temat Zagłady”.

    Aleksandra Pawlicka

    Dziennikarka „Newsweeka”, wcześniej współpracowała z „Wprost”, „Przekrojem”, polską sekcją BBC. Autorka m.in. „Stuhrowie: Historie rodzinne” (2008), „Czas na kobiety. Rozmowy z twórczyniami I Kongresu Kobiet” (2010), wywiadu rzeki z prof. Magdaleną Środą „Ta straszna Środa?” (2011), książki „Światoholicy” (2012) oraz rozmowy z Joanną Kos-Krauze „Jest życie po końcu świata” (2017).

Pokazuje 481 - 500 z 1237 elementów