Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 461 - 480 z 1237 elementów
  • Jacek Fleiszfreser

    Z wykształcenia geolog, pasjonat historii Europy i genezy Polski. Pierwszą „książkę” o dziwnych stworach napisał w drugiej klasie podstawówki, a potem było coraz trudniej. Studia, praca i założenie rodziny (żona, dwójka dzieci) spowodowały, że tworzenie literatury zeszło na plan dalszy. Dziesięć lat temu wpadł na pomysł, żeby opowiedzieć alternatywną historię o Syrenie warszawskiej, ale nie takiej miłej, jak opisano w legendach. Obecnie tworzy zbiór mrocznych opowiadań o sfrustrowanym urzędniku Hieronimie i jego sąsiedzie Anzelmie, a także innych (z pozoru normalnych) mieszkańcach przedmieścia.

  • Jacek Getner

    Wicehrabia polskiej komedii kryminalnej. Autor książek o genialnym detektywie Jacku Przypadku, pomysłodawca i fundator corocznej nagrody „Zbrodnia z przymrużeniem”, laureat nagród dramaturgicznych, w tym Nagrody im. Rolanda Topora. Wyznaje zasadę, że o wszystkim, nawet o morderstwie, najlepiej opowiadać od tej śmieszniejszej strony. Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od tworzenia zabawnych reklam, by potem stać się współscenarzystą serialu „Daleko od noszy”.

  • Jacek Illg

    Z wykształcenia bohemista, absolwent filologii słowiańskiej na UŚ, z zamiłowania tłumacz, ma w dorobku kilkadziesiąt przekładów poezji i prozy z języka czeskiego i angielskiego, (m.in. M. Kundery, V. Havla, M. Formana, J. Seiferta).

    Autor i współautor wielu antologii aforyzmów, wydawca i redaktor naczelny dwu wydawnictw. Prywatnie miłośnik psów, górskich wędrówek, dobrego wina i atrakcyjnych kobiet.

  • Jacek Illg, Elżbieta Spadzińska-Żak

  • Jacek Inglot

    Polski pisarz science fiction i publicysta. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim.

    By Robert A.Mason - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2575615

  • Jacek Komuda

    Pisarz, z wykształcenia historyk. Autor powieści i opowiadań historycznych osadzonych głównie w realiach Polski sarmackiej. Zadebiutował w 1991 r. na łamach „Nowej Fantastyki” opowiadaniem „Czarna Cytadela".

    Od 2002 związany z wydawnictwem Fabryka Słów, w którym opublikował około dwudziestu książek. Bohaterem wielu jego opowiadań i powieści jest Jacek Dydyński – małopolski szlachcic-awanturnik. W 2009 otrzymał nagrodę im. Leonida Teligi za marynistyczną powieść „Galeony wojny”.

    Nominowany do Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza za powieść Hubal – otrzymał wyróżnienie. Jego „Diabeł Łańcucki” był z kolei nominowany do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.

    Jest współautorem gry fabularnej „Dzikie Pola” oraz scenariuszy do gier komputerowych „Wiedźmin” i „Earth 2160”. Publikował artykuły historyczne oraz scenariusze i materiały do Dzikich Pól w magazynie „Magia i Miecz”.

    Zdjęcie: Szymon Sokół, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2685302

  • Jacek Lusiński

    Reżyser, scenarzysta, autor tekstów piosenek. Realizuje filmy fabularne, dokumentalne, reklamy i teledyski. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Filmową Telewizyjną i Teatralną w Łodzi.

    Za film „Piksele” zdobył dwie nominacje do „Złotej Kaczki” (za reżyserię oraz scenariusz), a także „Brązowy granat” na Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu. W 2012 roku został laureatem konkursu scenariuszowego „Script Pro 2012” organizowanego przez HBO, PISF oraz szkołę Wajdy za scenariusz filmu fabularnego „Carte blanche”.

  • Jacek Pałkiewicz

    Polski dziennikarz i podróżnik, odkrywca źródła Amazonki; członek rzeczywisty Królewskiego Towarzystwa Geograficznego.

    Zdjęcie: By Cezary Piwowarski - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25187067

  • Jacek Podsiadło

    Przez długie lata znany był wyłącznie miłośnikom poezji. Dopiero w wieku dojrzałym opublikował zbiory felietonów poświęcone dzieciom i ich światu (książki „A mój syn...” oraz „Pippi, dziwne dziecko”), wreszcie odważył się pisać wprost dla dzieci i, jak się wydaje, nabiera rozpędu.

    Po dziecięcym debiucie, jakim były „Trzy domy”, młodzi czytelnicy w tym samym roku dostali do rąk„Czerwoną kartkę dla Sprężyny”– piłkarską epopeję z dużą ilością fauli i kiksów, stanowiącą ostateczny dowód, że choć życie młodego człowieka bywa kanciaste, piłka naprawdę jest okrągła.

  • Jacek Wiśnicki

    Ukończył polonistykę i kurs dokumentalny w Szkole Wajdy. Animator kultury i miejski aktywista. Przez siedem lat kierował kinem studyjnym, by następnie wejść do lokalnej polityki i sprawować funkcję zastępcy burmistrza w warszawskim Wawrze. Wielbiciel dzikiej przyrody, zwłaszcza ptaków, które fotografuje i o których pisze. Ma żonę i trójkę dzieci, mieszka na obrzeżach Warszawy.

  • Jacek Zalewski

    Absolwent filozofii, pisarz, publicysta, fotograf. Zadebiutował w lubelskim miesięczniku kulturalnym „Na przykład”. Autor filozoficznej książki „Wstęp do wątpienia”, wielu esejów publikowanych m.in. w „Twórczości”, „Akcencie”, „Kulturze Enter” i „Czasie Kultury” oraz tekstów naukowych. Miłośnik analogowych aparatów fotograficznych i starego sprzętu audio.

  • Jack London

  • Jack Oakley

    właść. Jacek Dąbała

    Literaturoznawca, antropolog mediów, powieściopisarz i scenarzysta. Jest autorem znanych powieści sensacyjnych takich jak „ Zawodowcy” i „Powrót szakala”.

Pokazuje 461 - 480 z 1237 elementów