Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Nowy Odmęty śmierci

Odmęty śmierci

Wojciech Wójcik

Tomasz Bielawiec

 

ISBN : 978-83-8335-049-3

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

 

49,90 zł brutto

Więcej informacji

KAŻDA RODZINA MA WSTYDLIWY SEKRET...

Krystyna Kalinowska, mieszkająca samotnie wdowa, odwiedza szpital psychiatryczny. Po powrocie do domu zostaje zamordowana. Trzydzieści lat wcześniej w tym samym miejscu zginął jej mąż Julian, choć według rodzinnej legendy do grobu włożono pustą trumnę. Laura, wnuczka Krystyny, nigdy nie uwierzyłaby w tę historię, ale w testamencie babci znalazł się hojny zapis dla detektywa – specjalisty od zaginięć. Zaintrygowana, odwiedza grób dziadka Juliana i odkrywa, że babcia nigdy nie zapaliła mu choćby jednej świeczki. Pielęgnowała natomiast inny grób.

Do szpitala trafia młody informatyk. Krzyczy w nocy i przy pierwszej okazji ucieka. Psychiatra Michał Tracz odnajduje go pod oknami mieszkania Kalinowskiej. I to niejedyny problem, z którym musi się zmierzyć lekarz – zaostrza się stan innego pacjenta, który wpada w szał za każdym razem, gdy usłyszy szumiącą wodę. Co łączy te wydarzenia?

***

„»Odmęty śmierci« to fascynująca opowieść o postępującym szaleństwie i rodzinnych sekretach. Autor zabiera nas w ekstremalną podróż do przeszłości, przedstawiając nieoczywistą tajemnicę – opuszczony grób, przerażające morderstwo, śledztwo, które łączy się z oczyszczającą prawdą i rodzinną legendą. Koniecznie zapamiętajcie to nazwisko – Wojciech Wójcik to autor, który wykorzystując teoretycznie znaną konwencję opowieści o zbrodni, potrafi szokować i wzruszać, przerażać i jednocześnie podejmować najtrudniejsze tematy związane z życiem oraz śmiercią.” – Marcin Waincetel, redaktor naczelny KulturaKryminalu.pl.

***

„Co może łączyć uroczą starszą panią, pacjentów szpitala psychiatrycznego oraz tajemniczego detektywa, którego nikt dotąd nie widział? Dowiecie się, jeśli podążycie za fabułą misternie utkanej tajemnicy, której nie chce się przestać gonić. To pozornie typowa historia... ale nie w przypadku tego autora! Wójcik udowadnia po raz kolejny, że potrafi tak zamieszać, że głowa nie nadąża za bohaterami” – Natalia Krysiak, opetaniczytaniem.pl.

  • Poprzednie produkty
  • Dziedzictwo von Schindlerów
  • Garść popiołu
  • Himalaistka
  • Jezioro pełne łez
  • Kolejne produkty