Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Nowy Martwa woda

Martwa woda

Wojciech Wójcik

Jacek Dragun

 

ISBN : 978-83-8202-843-0

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

 

39,95 zł brutto

Więcej informacji

DAWNE KOSZMARY WRACAJĄ

W warszawskim akademiku zostaje zamordowana Alina Kozioł, studentka resocjalizacji, która właśnie obroniła pracę magisterską. Brutalna siła, jakiej użyto wobec ofiary, sugeruje, że zabójcą jest mężczyzna, tymczasem w krytycznej chwili w okolicy miejsca zbrodni przebywały wyłącznie koleżanki zamordowanej: Wala i Kamila. Na czele zespołu śledczego staje Karolina Nowak, rozpaczliwie potrzebująca sukcesu policjantka. Wkrótce dociera do kilkuletniego chłopca, który prawdopodobnie widział mordercę. Niestety chłopczyk nie słyszy i nie mówi.

Do zespołu Karoliny trafia Krzysztof Rozmus, dawny pracownik naukowy UW, a obecnie funkcjonariusz prewencji. Prześwietlając ostatnie dni życia studentki, odkrywa szereg zaskakujących faktów. Po co Alina włamywała się do klasztoru szarytek? Czego szukała?

Tropy wiodą do zapomnianej mazurskiej przystani.

***

„Krzysztof Rozmus powraca w kolejnej mrocznej opowieści, która umacnia reputację Wojciecha Wójcika jako zdolnego pisarza z wyrazistym stylem. »Martwa woda« angażuje czytelnika zarówno pomysłowością fabuły, jak i konsekwentnym rozwojem ulubionych bohaterów. Wciągająca rozrywka w najlepszym wydaniu. Od tej lektury ciężko się oderwać” – Tomasz Drabik, kulturacja.pl.

***

„Za każdym razem, kiedy wydaje się, że Wojciech Wójcik nie zdoła już stworzyć równie pasjonującej, wypełnionej nieoczekiwanymi zwrotami fabuły, autor powraca z nowym kryminałem, który jakimś cudem znów zaskakuje czytelnika. Powolne budowanie napięcia, skrupulatne rozwinięcie wszystkich proceduralnych elementów śledztwa, ciekawa zagadka kryminalna i wyraziste postacie sprawiają, że »Martwą wodę« czyta się z dużym zainteresowaniem. Nowa powieść Wójcika dostarczy niejednego dreszczyku emocji, a zakończenie zaskoczy niejednego czytelnika” – Paweł Ćwik, @spursmaniak.

  • Poprzednie produkty
  • Dziedzictwo von Schindlerów
  • Garść popiołu
  • Himalaistka
  • Jezioro pełne łez
  • Kolejne produkty