Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Nowy Kat

Kat

Anna Potyra

Jacek Dragun

 

ISBN : 978-83-8335-048-6

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

 

47,90 zł brutto

Więcej informacji

KTO STANIE SIĘ KATEM, A KTO OFIARĄ?

Tomasz Branicki jest wyszkolony do tego, by wytrzymać wszystko i poradzić sobie w każdej sytuacji. Niestety, splot niesprzyjających okoliczności przekreślił jego dalszą karierę w wojsku. Teraz jako były operator jednostki specjalnej zarabia na życie, przyjmując najbardziej nietypowe zlecenia. Sądził, że po dziesięciu latach nic już go nie zaskoczy.

Mylił się.

Podczas uroczystości w luksusowej rezydencji ginie dwójka nastolatków. Chociaż lista podejrzanych jest krótka, organom ścigania nie udaje się ustalić, kto stoi za tą wyjątkowo brutalną zbrodnią. Od tamtych wydarzeń minęło już czternaście lat, ale matka zamordowanego chłopaka wciąż nie może pogodzić się z tym, że zabójca nie został ukarany. Kiedy dostaje tajemniczą wiadomość od jednego z uczestników fatalnego przyjęcia, budzi się w niej nowa nadzieja na to, że uda się wreszcie wyjaśnić zagadkę śmierci syna. Powierza to zadanie Branickiemu, ponieważ wie, że ten na drodze do prawdy nie cofnie się przed niczym.

Labirynt tajemnic zawiedzie byłego komandosa do Portugalii, gdzie na zlanych deszczem ulicach Lizbony przyjdzie mu stoczyć nierówną walkę z bezwzględnym przeciwnikiem.

Anna Potyra, autorka bestsellerowych kryminałów z komisarzem Adamem Lorenzem („Pchła”, „Potwory”, „Pakt”), wraca z nową serią.

***

„Kto wie, czy nie jest to ostatnimi czasy jeden z najciekawiej rozpisanych bohaterów w polskiej literaturze kryminalnej. Potyra opowiada o genezie zła, społecznych nierównościach, sekretach i ukrytych prawdach. Razem z Branickim będziemy musieli udać się w bezkompromisową podróż do najbardziej przerażających zakamarków duszy. »Kat« to świeża perspektywa i wyznacznik jakości nowej fali polskiej kryminału, którego reprezentantką jest Anna Potyra. Zapamiętajcie to nazwisko. Już wkrótce będziecie je odmieniać przez wszystkie możliwe przypadki” – Marcin Waincetel, „Kultura Kryminału”.

***

„Niech was nie zwiedzie początkowe niespieszne tempo akcji, bo to tylko wstęp. Wraz z kolejnymi odkrytymi śladami napięcie rośnie. Nie odłożycie książki aż do samego końca” – Krzysztof Borzęcki, kulturacja.pl.

***

„W malowniczej Lizbonie odżywa zapomniana na czternaście lat tajemnicza śmierć nastolatków. »Kat« funduje nam emocjonalny rollercoaster, gdzie nic nie jest oczywiste, a zagadka wodzi czytelnika za nos do ostatniej kartki” – Natalia Krysiak, www.opetaniczytaniem.pl

  • Poprzednie produkty
  • Facet kontra kłopoty
  • Kat
  • Marzenie Zuzi
  • Nadia – dziewczynka z Gracją
  • Kolejne produkty