Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Wrzeciono Boga. Tom 2. Wdowi grosz

Wrzeciono Boga. Tom 2. Wdowi grosz

Andrzej H. Wojaczek

Konrad Biel

 

ISBN : 978-83-8271-709-9

Wydawca: Storybox.pl

 

32,95 zł brutto

Więcej informacji

Dwudziestolecie międzywojenne. Teofil Kłosek – weteran powstań śląskich, zaprawiony w boju ułan i zasłużony działacz niepodległościowy – jest rozczarowany rzeczywistością wolnej Polski. Nuży go praca szarego robotnika, nie wystarcza spokojne życie u boku ukochanej żony Klary, pali ogień ideałów...

Nad Górny Śląsk nadciąga cień swastyki. Teofil z grupą wiarusów tropi siatkę niemieckich konspiratorów. Kiedy ułańska fantazja i brawura stają się przyczyną tragedii, opętany pragnieniem zemsty Teofil lekceważy wszelkie ostrzeżenia, rzucając na szalę honor, dobre imię i zasady, którym wiernie hołdował.

„Wdowi grosz” to drugi tom poruszającej, wielowątkowej sagi „Wrzeciono Boga” zainspirowany prawdziwymi losami śląskiej rodziny. Na kartach powieści ożywają burzliwe czasy śląskich zrywów powstańczych i torowania dróg do wolności. Fabuła koncentruje się wokół cichych bohaterów, którzy do ojczyźnianej skarbony złożyli przysłowiowy wdowi grosz – najcenniejszy dar. To ponadczasowa opowieść o miłości i honorze, wierności ideałom i przyjaźni aż po grób.

W przygotowaniu tom trzeci „Jutrznia”.

  • Poprzednie produkty
  • Wrzeciono Boga. Tom 2. Wdowi grosz
  • Wrzeciono Boga. Tom 3. Jutrznia
  • Kolejne produkty