Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Nowy Wrzeciono Boga. Tom 3. Jutrznia

Wrzeciono Boga. Tom 3. Jutrznia

Andrzej H. Wojaczek

Roch Siemianowski

 

ISBN : 978-83-8334-280-1

Wydawca: Storybox.pl

 

49,90 zł brutto

Więcej informacji

W wyniku nieudanej akcji wymierzonej w niemieckich konspiratorów Teofil Kłosek, trzydziestotrzyletni weteran walk o powrót Górnego Śląska do Polski, trafia za kratki. Upokorzony, dręczony poczuciem winy i skazany na samotność przez najbliższych, z okruchów wspomnień odtwarza mozaikę dawnego życia.

Tymczasem Niemcy stawiają jego żonę przed dramatycznym wyborem. Czy Klara poświęci małżeństwo w zamian za życie Teofila?

Zbliża się piętnasta rocznica wybuchu trzeciego powstania śląskiego, a wraz z nią premiera legendarnego spektaklu, który – u progu drugiej wojny światowej – ma przypomnieć o straszliwych konsekwencjach konfliktu zbrojnego. Ewie Majewskiej i jej młodym artystom przyjdzie zmierzyć się z niechęcią środowisk mniejszościowych oraz z agresją rosnącej w siłę bojówki młodzieżowej.

„Jutrznia” to ostatni tom trylogii „Wrzeciono Boga” – poruszającej sagi inspirowanej losami śląskiej rodziny. To głośny antywojenny manifest, powieść o niezwykłej sile kobiet, mitotwórczej roli słowa i potędze miłości zdolnej do największych poświęceń.

  • Poprzednie produkty
  • Wrzeciono Boga. Tom 2. Wdowi grosz
  • Wrzeciono Boga. Tom 3. Jutrznia
  • Kolejne produkty