Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Fredro. Bajki dla dorosłych

Fredro. Bajki dla dorosłych

Aleksander Fredro

Jacek Kiss

 

Czas trwania: 2 godziny 54 minuty

 

24,95 zł brutto

Więcej informacji

Storybox zaprasza Państwa do prawdziwej uczty obcowania z prawdziwą, frywolną i pikantną twórczością Aleksandra  Fredry. Dotychczas wstydliwie skrywaną  w rękopisach, prywatnych zbiorach i czeluściach bibliotek.  A  oto co proponujemy Państwu:
1. „Sztuka obłapiania”
2. „Pan Tadeusz XIII księga”
3. „Spotkanie Pana Tadeusza z Telimeną”
4. „Messalina”
5. „Baśń o trzech braciach i królewnie”
6. Piczomira królowa Branlomanii”

Aleksander Fredro (ur. 20 czerwca 1793 w Surochowie, zm. 15 lipca 1876 we Lwowie) — polski komediopisarz, pamiętnikarz i poeta tworzący w epoce romantyzmu, autor „Dożywocia”, „Męża i żony”, „Cudzoziemszczyzny”, „Pana Jowialskiego”, „Ślubów panieńskich czyli Magnetyzmu serca”, „Noclegu w Apeninach”, „Pawła i Gawła”, „Zapisków starucha”, „Zemsty”, „Sztuki obłapiania”, „Ciotuni”.

Fredro urodził się w bogatej rodzinie szlacheckiej. Kiedy miał 13 lat, w pożarze dworu w Beńkowej Wiszni zginęła jego matka. Po tej tragedii ojciec chłopca, hrabia Fredro, przeniósł się wraz z nim do Lwowa. W 1809, w wieku szesnastu lat, Aleksander zaciągnął się do Armii Księstwa Warszawskiego, później brał udział w wyprawie Napoleona na Moskwę (otrzymał wówczas Złoty Krzyż Virtuti Militari). Od tej pory, jak później sam to określił, rozpoczęła się dla niego „szkoła świata, najpraktyczniejsza, najbardziej urozmaicona”.

  • Poprzednie produkty
  • Bajki dla dorosłych
  • Damy i huzary
  • Fredro. Bajki dla dorosłych
  • Mąż i żona
  • Kolejne produkty