Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Tango milonga, czyli co nam zostało z tamtych lat

Tango milonga, czyli co nam zostało z tamtych lat

Ryszard Wolański

Roch Siemianowski

 

Czas trwania: 10 godzin 35 minut

ISBN : 9788382711318

Wydawca: Storybox.pl

Data premiery: 30 listopada 2021 r.

 

29,95 zł brutto

Więcej informacji

Barwna opowieść z okresu międzywojennego, pisana przez pryzmat losów najpopularniejszego i najpłodniejszego autora tamtych czasów – Andrzeja Własta. Był jedną z najważniejszych postaci międzywojennej polskiej estrady. Tworzył niezapomniane do dziś przeboje dla ówczesnych supergwiazd rewii i teatrów – Lody Halamy, Eugeniusza Bodo, Ludwika Sempolińskiego, Hanki Ordonówny i Zuli Pogorzelskiej. To on zresztą wymyślił słowo „przebój” jako zamiennik dla niemieckiego „szlagieru”.

Włast znakomicie wyczuwał gusty publiczności i bez skrupułów je wyzyskiwał. Uruchamiał działalność najsławniejszych scen rewiowych stolicy: Perskiego Oka, Reksa, kinoteatru Hollywood, Wielkiej Operetki, Wielkiej Rewii oraz Ali Baby. Pisał dla nich liberetta operetkowe i scenariusze programów kabaretowych. nieczuły na przejawy kryzysu ekonomicznego, zaczepki złośliwej krytyki i epitety zazdrośników, którzy nazywali go „pierwszym grafomanem drugiej Rzeczpospolitej”. Tworzył aż do samego wybuchu wojny. Niestety los obszedł się z nim tragicznie. Wkrótce po wkroczeniu hitlerowców do Warszawy „fabrykant szlagierów” – jak określiła go jedna z gadzinówek – trafił na roboty przymusowe, a następnie do getta.

Książka porządkuje fakty i ujawnia nieznane dotąd informacje z życia twórcy „Tanga milonga” oraz obrosłych w legendę życiorysów gwiazd wykonujących jego największe przeboje.

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Aleksander Żabczyński. Jak drogie są wspomnienia
  • Eugeniusz Bodo. Już taki jestem zimny drań.
  • Już nie zapomnisz mnie. Opowieść o Henryku Warsie
  • Tango milonga, czyli co nam zostało z tamtych lat
  • Kolejne produkty