Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Łąka umarłych

Łąka umarłych

Marcin Pilis

Jacek Dragun

 

Czas trwania: 14 godzin 51 mimut

ISBN : 978-83-8233-092-2

Wydawca: Storybox.pl, Lira

Data premiery: 26 stycznia 2021 r.

 

29,95 zł brutto

Więcej informacji

Złożone relacje polsko-żydowskie, okrucieństwo wojny i zło, które popycha ludzi do największych podłości… Światełkiem w tej przesyconej mrokiem rzeczywistości okazuje się miłość.

W 1942 roku do wsi Wielkie Lipy wkracza niewielki oddział niemieckich żołnierzy. Trzydzieści lat później Andrzej Hołotyński, krakowski student, przyjeżdża do Wielkich Lip, gdzie jego ojciec, naukowiec, prowadził wieloletnie badania, i odkrywa mroczne dzieje wioski i tajemnicę skrywaną przez jej mieszkańców. Niemiecki żołnierz Karl Strauch odwiedza wieś w roku 1996, aby u schyłku życia zmierzyć się z własną przeszłością…

W nowym, rozszerzonym wydaniu swojej głośnej powieści, Marcin Pilis umiejętnie przeplata trzy plany czasowe i doświadczenia kolejnych pokoleń, odsłaniając czytelnikowi sieć dramatycznych powiązań bohaterów na przestrzeni kilkudziesięciu lat wojennej i powojennej historii.

***

„Pilis budzi ciekawość, która wraz z odkrywaniem tajemnicy Wielkich Lip przechodzi w lęk. Czytamy kolejne ważne rozważania o winie. Zapis historii, którą zawsze piszą zwycięzcy”.

Dorota Koman, krytyk literacki, poetka

***

„Dojrzała i odważna proza. Autor wprowadza kilka planów czasowych, kilkadziesiąt postaci, stosuje różne rodzaje narracji, indywidualizuje język bohaterów i świetnie nad tym wszystkim panuje (…). Cały splot wątków dzieje się w jednej zagubionej w lasach i odciętej od świata wiosce, przez co zachowana zostaje klasyczna jedność miejsca, na koniec otrzymujemy iście szekspirowskie zakończenie, ale także i wyjaśnienie tajemniczych wątków, w które autor od pierwszych stron sprawnie wciąga czytelnika”.

Piotr Dobrołęcki, Magazyn Literacki Książki

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Cisza w Pogrance
  • Mnogość rzeczy
  • Zemsta kobiet
  • Łąka umarłych
  • Kolejne produkty