Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Nowy Nadając sens. Rozmowy o świadomości, moralności i przyszłości

Nadając sens. Rozmowy o świadomości, moralności i przyszłości

Sam Harris

Maciej Więckowski

 

ISBN : 978-83-8357-230-7

Wydawca: Wydawnictwo Filia we współpracy ze Storybox.pl

 

69,90 zł brutto

Więcej informacji

Książka obejmuje kilkanaście najlepszych rozmów z podcastu „Making Sense”, z gośćmi takimi jak Daniel Kahneman, Timothy Snyder, Nick Bostrom czy Glenn Loury. Zakres tematów jest bardzo szeroki: od natury świadomości i wolnej woli, przez politykę i ekstremizm, aż po etykę w życiu codziennym. Nadając sens tym zjawiskom, rozmówcy pokazują, jak można się odnaleźć w nowoczesnym świecie.

Sam Harris – neuronaukowiec, filozof, autor bestsellerów – w swoim podcaście „Making Sense” zajmuje się najważniejszymi problemami dotyczącymi ludzkiego umysłu, społeczeństw i bieżących wydarzeń. Ponad milion słuchaczy każdego odcinka świadczy o tym, że dyskusje poruszają czułą strunę.

DLA HARRISA SZCZERA ROZMOWA, NIEZALEŻNIE JAK TRUDNA CZY KONTROWERSYJNA, POZOSTAJE JEDYNĄ DOSTĘPNĄ ŚCIEŻKĄ POSTĘPU INTELEKTUALNEGO I MORALNEGO.

***

„Sam Harris jest najodważniejszym intelektualnie człowiekiem, jakiego znam. Nie boi się mówić otwarcie tej prawdy, którą inni ze strachu przed modną policją myśli wolą głęboko pogrzebać. Jego oczytanie, intelekt i elokwencja wydobywają z rozmówców to, co najlepsze; również z tych, którzy się z nim nie zgadzają” – Richard Dawkins, autor „Samolubnego genu”.

***

„Swobodna i otwarta debata, w najlepszym sensie tego słowa [...]. Do polecenia każdemu, kto chce spędzać czas z inteligentnymi umysłami, które zmagają się nie ze sobą nawzajem, ale z pytaniami” – „Kirkus Reviews”.

***

„[...] Sam jest głosem oświecenia i racjonalności w świecie, który akurat tego potrzebuje, może bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, zwłaszcza jeśli mamy przetrwać, a nawet prosperować, pomimo wspólnych ludzkich słabości” – Neil deGrasse Tyson, astrofizyk.

***

„Nawet w niezobowiązującej rozmowie Sam wykazuje się inteligencją, wykształceniem, uczciwością, namysłem i odwagą. [...]” – Ricky Gervais, twórca „The Office” i „After Life”.

***

„Zrób sobie przysługę, poszerz horyzonty i posłuchaj podcastu Making Sense. Nieza- leżnie od poglądów politycznych znajdziesz tam idee i punkty widzenia, których nigdy nie rozważyłeś, w dziedzinach, na których się nie znasz, od neuronauki, przez informatykę, aż po kulturoznawstwo” – Anne Applebaum, autorka „Gułagu”.

***

„Making Sense to jeden z najbardziej skłaniających do myślenia podcastów, na jakie się natknąłem. Sam Harris znakomicie wywiązuje się ze swojego zadania, jakim jest zgłębianie najważniejszych pytań naszych czasów – a nawet znajduje na nie odpowiedzi” – Siddhartha Mukherjee, autor „Cesarza wszech chorób”.

***

„W gwałtownie rozszerzającym się wszechświecie podcastów Making Sense Sama Harrisa stanowi ustabilizowaną już galaktykę genialnych umysłów, orbitujących wokół przebiegłej, lecz świetlistej inteligencji Sama. Często spóźniam się do pracy, bo zaczynam słuchać odcinka podczas golenia i nie mogę się zmusić do wciśnięcia pauzy” – Niall Ferguson, autor „Potęgi pieniądza”.

  • Poprzednie produkty
  • Nadając sens. Rozmowy o świadomości, moralności i przyszłości
  • Kolejne produkty