Śledź nas na Facebooku

Autorzy

W cieniu góry. Wspomnienia odważnej

W cieniu góry. Wspomnienia odważnej

Silvia Vasquez-Lavado

Ilona Chojnowska

 

ISBN : 978-83-8202-983-3

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

 

47,90 zł brutto

Więcej informacji

OPOWIEŚĆ O HEROIZMIE, OCALENIU I SILE WSPÓLNOTY W CIENIU NAJWIĘKSZEJ GÓRY – MOUNT EVERESTU

Wszechobecny lód. Rozrzedzone powietrze. Zagrożenie tysiącmetrowym upadkiem. Oto codzienność, z jaką musiała się mierzyć Silvia Vasquez-Lavado podczas swojej śmiałej wspinaczki na Mount Everest. „W cieniu góry” to fascynujący zapis tej wyprawy.

W męskim elitarnym świecie Doliny Krzemowej Latynosce nie było łatwo. Pogrążona w alkoholizmie, ukrywając przed rodziną swą orientację seksualną, wypierając krzywdę, jakiej doznała w dzieciństwie, była o krok od zatracenia. I wtedy zaczęła się wspinać. We wspinaczce pociągała ją owa brutalna siła konieczna, by wejść na szczyt, ryzyko, duch i sam ogrom gór, a także bliskość śmierci. Postanowiła zabrać swój największy ból na największą górę, na Mount Everest.

***

„Wspinając się na szczyty Korony Ziemi, Silvia Vasquez-Lavado dokonywała odważnego rozrachunku z własnym życiem. Swoją historią natchnie niezliczone dusze, gdyż swój sukces osiągnęła w imieniu nas wszystkich” – Elizabeth Gilbert.

***

„Silvia Vasquez-Lavado jest wojowniczką. Niesamowicie ciepłym głosem opowiada, jak przetrwała najciemniejsze chwile swego życia, by stać się inspiracją dla innych. Ta książka jest świadectwem wyjątkowej wrażliwości, empatii i bezinteresowności, potwierdza moc uzdrowienia płynącą z budowania wspólnoty. Jestem pod wrażeniem siły i odwagi autorki, tak pięknie ukazanych w jej wspomnieniach” – Selena Gomez.

***

„Pełna życia celebracja kobiecej odporności” – „Kirkus Reviews”.

***

„W cieniu góry” ma wszystko, czego potrzebuje wielka literatura wspomnieniowa – mocny głos, filmową opowieść, bohaterkę, której można kibicować – w istocie jest to niezwykła opowieść o życiu niezwykłej kobiety” – „The San Francisco Chronicle”.

  • Poprzednie produkty
  • W cieniu góry. Wspomnienia odważnej
  • Kolejne produkty