Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Wojna z Zachodem

Wojna z Zachodem

Douglas Murray

Ireneusz Prochera

 

ISBN : 978-83-8202-888-1

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

 

47,90 zł brutto

Więcej informacji

DLACZEGO TAK SKUPIAMY SIĘ NA GRZECHACH ZACHODNIEJ CYWILIZACJI, SKORO W CHINACH NADAL DZIAŁAJĄ OBOZY KONCENTRACYJNE?

Krytyczne podejście do zachodniej kultury jest ostatnio bardzo modne. Czasami jest to niewątpliwie potrzebne, jednak w wielu przypadkach antyzachodnia retoryka podkopuje fundamenty naszej cywilizacji. W końcu, jeśli odrzucamy idee Kanta, Hume’a i Milla z powodu ich opinii na temat rasy, to czy nie powinniśmy odrzucić również Marksa, w którego pracach jest tak wiele rasistowskich i antysemickich wątków? Ameryka ma problem z rasizmem, ale to samo można powiedzieć o Bliskim Wschodzie i Azji. Co gorsza, korzyści z tej sytuacji odnoszą wrogowie demokracji i łamiące prawa człowieka reżymy, które dzięki temu starają się odwrócić uwagę od swoich przestępstw. Mordujący własny naród dyktatorzy chętnie powtarzają modne hasła i retorykę ruchów antyrasistowskich, jednocześnie wzmacniając swoje autorytarne rządy.

Jeśli chcemy, by Zachód przetrwał, musimy go bronić. W swojej najnowszej książce Douglas Murray występuje w obronie zachodniej cywilizacji. Pokazuje, jak wielu ludzi o dobrych intencjach zostało oszukanych przez obłudną antyzachodnią retorykę, oraz obala niespójne argumenty krytyków Zachodu.

***

„»Wojna z Zachodem« to prawdziwe kompendium absurdów naszych czasów” – „National Review”.

***

„To dzwonek alarmowy, który powinien dzwonić bardzo głośno” – Jordan B. Peterson.

***

„Murray zażarcie broni zachodniej kultury, instytucji i polityki. Przeczytaj »Wojnę z Zachodem« nie tylko po to żeby się dowiedzieć czegoś nowego, lecz również, żeby się uzbroić w sensowne argumenty, gdy ludzie będą wygadywać bzdury w twojej obecności” – Megyn Kelly.

  • Poprzednie produkty
  • Wojna z Zachodem
  • Kolejne produkty