Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Świat według fizyki

Świat według fizyki

Jim Al-Khalili

Ireneusz Prochera

 

ISBN : 978-83-8202-799-0

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

 

39,90 zł brutto

Więcej informacji

FIZYK KWANTOWY I GOSPODARZ PROGRAMÓW BBC PREZENTUJE FASCYNUJĄCE SPOJRZENIE NA TO, CO FIZYKA MÓWI NAM O ŚWIECIE

Autor rozpoczyna swoją opowieść od wprowadzenia podstawowych pojęć dotyczących przestrzeni, czasu, energii i materii, a następnie opisuje trzy filary współczesnej fizyki – teorię kwantową, teorię względności i termodynamikę, pokazując, w jaki sposób wszystkie one muszą się zjednoczyć, abyśmy mieli szansę w dalekiej przyszłości osiągnąć pełne zrozumienie rzeczywistości. Fizyka objawia się jako śmiałe ludzkie poszukiwanie coraz bardziej fundamentalnych zasad, które dokładnie wyjaśniają otaczający nas świat przyrody.

Wiedza zdobywana dzięki fizyce daje nam zarówno wiarę we własne siły, jak i wzbudza w nas pokorę, przy czym sama fizyka nieustannie bez lęku zanurza się w nieznane. Czyniąc nawet najbardziej zagadkowe koncepcje naukowe dostępnymi i pasjonującymi, ta głęboko wnikliwa książka wyjaśnia, dlaczego fizyka jest dla nas ważna i namawia wszystkich do udziału w wielkiej przygodzie poszukiwania prawdy w otaczającym nas świecie.

***

„Czy kiedykolwiek chcieliście zrozumieć fizykę kwantową, ale baliście się spróbować? Ta książka może stanowić odpowiedź na wasze pragnienia. Autor wielu bestsellerów Jim Al-Khalili zachęca nas do bardziej gruntownego zrozumienia rzeczywistości i wszechświata, wyjaśniając w przystępny sposób arkana współczesnej fizyki” – „Book Riot”.

  • Poprzednie produkty
  • Świat według fizyki
  • Kolejne produkty