Śledź nas na Facebooku

Autorzy

CajberDżokej. Nowy początek świata

CajberDżokej. Nowy początek świata

Tomasz Fąs

Roch Siemianowski

 

Czas trwania: 5 godzin 23 minuty

ISBN : 9788382710731

Wydawca: Storybox.pl

Data premiery: 16 listopada 2021 r.

 

29,95 zł brutto

Więcej informacji

(...) czerwona kula wielkości dorodnego melona przeprowadzała fuzję jądrową. Dookoła, w precyzyjnie skonfigurowanych tunelach magnetycznych, orbitowały planety, na powierzchni których powstawały mikroskopijne konstrukcje, niby rodzące się i upadające cywilizacje.

Efekciarstwo, ale imponujące – pomyślałem.

(...) wierzą, że prawdziwa rzeczywistość rozgrywa się jedynie na płaszczyźnie. Wszystko, co powyżej i poniżej uważają za twory wirtualne, konstruowane oczywiście na naszą szkodę. Przez kogo i po co, to nie wiem, ale ma to chyba związek z często ostatnio wspominaną kosmiczną rasą chomików.

(...) ktoś wysoko postawiony poczuł się w obowiązku rękami podwykonawcy wetknąć czujniki wilgotności i składu gleby w każdą szczelinę, zainstalować kamery multispektralne na upadających gmachach, puścić napędzane słońcem pojazdy autonomiczne w opustoszałe ulice. Gdzieś w bezpiecznej odległości urzędnicy, których gówno to wszystko obchodziło, mieli dostawać szczegółowe raporty na temat przebiegu procesu przeistoczenia starego urbanistycznego ładu w nowy – ekologiczny.

Ktoś doczytał do tego miejsca? Szacun! Nie spodziewałem się. W nagrodę chcę zaproponować Ci książkę, która zerka nieśmiało w stronę tak zwanego twardego science fiction ery Lema. Mając świadomość, że problemy filozoficzno-techniczne dziś inne, potrzeby czytelników nie takie, no i... Zresztą, sam się przekonasz.

Tomasz Fąs (pedagog, inżynier, doktorant i, za przeproszeniem, autor)

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • CajberDżokej. Nowy początek świata
  • Kolejne produkty