Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Saga wiejska. Tom 1. Skrawek pola

Saga wiejska. Tom 1. Skrawek pola

Kasia Bulicz-Kasprzak

Ilona Chojnowska

 

Czas trwania: 12 godzin 15 minut

ISBN : 978-83-8233-420-3

Wydawca: Storybox.pl, Prószyński Media

Data premiery: 4 maja 2021 r.

 

32,95 zł brutto

Więcej informacji

Na początku XX wieku w małej wsi na Zamojszczyźnie przychodzą na świat trzy dziewczynki. Każda w innym domu, w innej rodzinie, a jednak historia splecie ich losy w zupełnie nieprzewidywalny sposób. Czy ubóstwo i niedostatek są człowiekowi przeznaczone na zawsze? Czy majątek może zapewnić szczęście? Czy człowiek potrafi przeciwstawić się temu, co przynosi mu los?

„Skrawek pola” przedstawia prawdziwe, inspirowane opowieściami i wspomnieniami rodzinnymi autorki, portrety wiejskich rodzin Lipczewskich i Połajów. To wyjątkowa opowieść o życiu na wsi w niepewnych czasach, kiedy nad Polską i Europą zawisło widmo wojny. Pokazuje, że istnieją rzeczy, które wtedy i teraz liczyły się równie mocno, zaprzątały myśli ludzi, niezależnie od ich pochodzenia i statusu.

Wieś to nie miejsce, gdzie człowiek wstaje o wschodzie słońca, a chodzi spać z kurami. Tak jak w mieście, tamtejsi ludzie kochają i nienawidzą, bogacą się i ubożeją, różnica polega na tym, że na wsi nikt nie jest anonimowy. Wszyscy znają ciebie, twoją matkę, babkę i prababkę. Nie możesz liczyć, że zachowasz swój sekret, zawsze będą jakieś oczy, które coś widziały.

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Inna bajka
  • Meandry miłości
  • Muszę wiedzieć
  • Po sąsiedzku. Tom 1. Dom na skraju
  • Kolejne produkty