Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Nowy Pudło. Opowieści z polskich więzień

Pudło. Opowieści z polskich więzień

Nina Olszewska

Monika Kwiatkowska

 

ISBN : 978-83-67891-99-8

Wydawca: Wydawnictwo Poznańskie we współpracy ze Storybox.pl

 

36,90 zł brutto

Więcej informacji

PRZEJMUJĄCY PORTRET POLSKIEJ ODSIADKI

W Polsce jest sto dwadzieścia jednostek penitencjarnych – zakładów karnych i aresztów śledczych. Statystyczny osadzony w polskim więzieniu jest mężczyzną. Wyrok – od trzech do pięciu lat.

„Najpierw przechodzi się przez bramę, która strasznie trzeszczy. To trzeszczenie zapamiętuje się do końca życia” – mówi Robert. Edward ubolewa, że prawdziwych gitów już nie ma. Tomasz w tym samym roku został ojcem i zabił człowieka. Wszyscy musieli nauczyć się żyć w pudle. A to inne życie niż tamto na zewnątrz.

Nina Olszewska rozmawia z ludźmi, dla których świat zatrzymał się na krócej lub dłużej. Statystyki mówią, że mniej więcej połowa tu wróci. Trudno uwierzyć, że tak im nie po drodze z wolnością, że dobrze im za tym murem. A jeśli nie dobrze, to jak?

***

„Bez straszenia i bez demonizowania, koncentrując się na człowieku, a nie na przestępstwie, dokumentując codzienność, a nie szukając patologii w sensacyjnych »spowiedziach« – dobrze, że w końcu ktoś tak napisał o polskich więzieniach” – Paweł Moczydłowski.

  • Poprzednie produkty
  • Pudło. Opowieści z polskich więzień
  • Kolejne produkty