Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Wojna bez zasad. Chiński plan dominacji nad światem

Wojna bez zasad. Chiński plan dominacji nad światem

Robert Spalding

Ireneusz Prochera

 

ISBN : 978-83-8334-343-3

Wydawca: Storybox.pl

 

39,95 zł brutto

Więcej informacji

W 1999 roku dwaj pułkownicy Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, Qiao Liang i Wang Xiangsui, napisali podręcznik „Nieograniczone działania wojenne”, który stał się podstawą kształcenia kadr dowódczych w Chinach. Podręcznik punkt po punkcie ujawnia przyszłym oficerom, jak Państwo Środka zamierza zdominować Zachód za pomocą długoterminowej strategii obejmującej sabotaż korporacyjny, wojnę cybernetyczną i dyplomację, wykorzystującej łamanie międzynarodowego prawa handlowego i prawa własności intelektualnej oraz wyrachowane nadużywanie światowego systemu finansowego.

Jak stwierdził jeden z jej autorów: „Jedyną zasadą w »Nieograniczonych działaniach wojennych« jest brak jakichkolwiek zasad”.

Wielki chiński plan dominacji nad światem jest realizowany dużo bardziej konsekwentnie i z większym sukcesem, niż się to większości z nas wydaje. Jego realizacja nabrała tempa za rządów Xi Jinpinga. Manipulowanie polityką wobec pandemii COVID-19, blokowanie przed światem prawdy na temat pochodzenia koronawirusa czy przejmowanie światowych węzłów komunikacyjnych w zamian za umorzenie długów, to tylko niektóre przykłady realizacji tego zamysłu.

„Wszystkie działania wojenne są oparte na podstępie” – Sun Zi.

***

„Generał US Air Force dzięki doskonałej znajomości języka mandaryńskiego przybliża Zachodowi serwowany chińskim elewom oficjalny plan podporządkowania wolnego świata Państwu Środka. Lektura obowiązkowa” – Jacek Bartosiak.

  • Poprzednie produkty
  • Wojna bez zasad. Chiński plan dominacji nad światem
  • Kolejne produkty