Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Dziesięć bram świata

Dziesięć bram świata

Tadeusz Biedzki

Roch Siemianowski

 

Czas trwania: 5 godzin 43 minuty

ISBN : 978-83-8194-144-0

Wydawca: Storybox, Bernardinum

Data premiery: 3 grudnia 2019 r.

 

29,95 zł brutto

Więcej informacji

Autor podróżniczej książki „Dziesięć bram świata” zjeździł niemal cały Trzeci Świat i przeżył dramatyczne chwile. Spośród setek miejsc i dziesiątek zapierających dech w piersiach przygód - wybrał  dziesięć, które wywarły na nim największe wrażenie.

Zabiera słuchacza na krańce świata pokonując granice, których nie ma na mapach. Dociera na Jawę, by towarzyszyć górnikom wydobywającym w skrajnie niebezpiecznych warunkach siarkę z dna czynnego wulkanu. Przenosi się do Indii, gdzie atakuje go nożownik i spotyka przerażających żebraków oraz „świętych mężów”. Płynie po Amazonce, przedziera się przez dżunglę i poznaje niezwykłego Indianina. W Boliwii unika śmiertelnie niebezpiecznego więzienia przedostając się przez zieloną granicę do Peru, by uczestniczyć tam w krwawej ofierze potomków Inków. W afrykańskim Mali szuka zaginionego podczas wojny przyjaciela, a w dolinie rzeki Omo w Etiopii poznaje dzikie plemiona i uciekać przed powodzią, w której ginie siedemset osób. W Betlejem pomaga ranionej przez izraelskich żołnierzy pięknej palestyńskiej dziewczynie, a dwa lata później poznaje w Damaszku jej ojca, syryjskiego terrorystę. W Stambule podczas trzęsienia ziemi wali się hotel, w którym mieszka, w Kurdystanie opowiada mu o swoim życiu stary bojownik kurdyjski, który nienawidzi Turków, a w Nikozji poznaje skrzywdzonego przez los cypryjskiego Turka, który nienawidzi Greków.

Jest to książka o świecie, w którym natura, historia, nędza, okrucieństwa i wojny kształtują losy i charaktery ludzi. Oczarowuje pięknem opisanych bohaterów, pełnią emocji i wydarzeń „nie z tej ziemi”. Kiedy się ją kończy, fascynacja łączy się z ulgą, że żyjemy tu, a nie tam.

Książce patronowała radiowa „Trójka”, która przyznała jej Trójkowy Znak Jakości, a Michał Ogórek, Michał Nogaś z „Trójki” i Marek Czyż z TVP Info ocenili ją entuzjastycznie. Ogórek: „Po lekturze książki Biedzkiego  jesteśmy bardziej zaciekawieni światem niż przed nią”. Czyż: „Już dawno nikt nie zabrał mnie w podróż, z której tak bardzo nie chciałem wracać”. Nogaś: „Lektura książek Biedzkiego to odkrywanie świata na nowo”.

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Dziesięć bram świata
  • Ostatnie srebrniki
  • Sen pod baobabem
  • W piekle eboli
  • Kolejne produkty