Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 761 - 780 z 1237 elementów
  • Magdalena Witkiewicz, Alek Rogoziński

    Matka Polka Pisarka, specjalistka od szczęśliwych zakończeń. Autorka bestsellerów, takich jak „Szkoła żon”, „Czereśnie zawsze muszą być dwie” czy „Pierwsza na liście”. Zapragnęła sprowadzić na dobrą drogę autora kryminałów, zalewając tę historię falą romantyzmu i ciepłem świątecznych chwil.

    Pisarz specjalizujący się w literackim mordowaniu z uśmiechem na ustach. Odkąd w 2015 roku wytropił „Ukochanego z piekła rodem”, a rok później odpowiedział na pytanie „Jak cię zabić, kochanie?”, marzy o romantycznym urlopie od uśmiercania bohaterów swoich książek. Teraz nareszcie dopiął swego!

  • Magdalena Witkiewicz, Natasza Socha

    Magdalena Witkiewicz

    Zadebiutowała kilka lat temu powieścią „Milaczek”, następnie ukazały się „Panny roztropne”, „Opowieść niewiernej”, „Lilka i spółka” (książka dla dzieci), „Ballada o ciotce Matyldzie”, „Szkoła żon”, „Pensjonat marzeń”, „Zamek z piasku” i „Szczęście pachnące wanilią”. Wszystkie powieści pisarki trafiają na listy bestsellerów. Wydrukowano już prawie 100 000 książek Magdaleny Witkiewicz. Tylu osobom Autorka poprawiła humor i dodała sił w zmaganiach z każdym kolejnym, zwyczajnym dniem.

    Natasza Socha 

    Urodzona w Poznaniu Polską dziennikarka i felietonistka Jest autorką powieści „Macocha”, „Keczup”, „Cicha 5”, „Maminsynek” oraz „Zbuki”. Zajmuje się również ilustrowaniem książek dla dzieci i malarstwem.

  • Magdalena Witkiewicz, Stefan Darda

    Magdalena Witkiewicz

    Matka Polka Pisarka i właścicielka kota Puszysława, specjalistka od szczęśliwych zakończeń. Autorka takich hitów jak „Szkoła żon”, „Pierwsza na liście” czy „Pracownia dobrych myśli”. Jej powieść „Czereśnie zawsze muszą być dwie” zwyciężyła w plebiscycie portalu lubimyczytać.pl na najlepszą obyczajową książkę 2017 roku. Jej książki rekomendowane są w akcjach biblioterapii.

    Stefan Darda

    Jeden z najpopularniejszych polskich autorów literatury grozy, właściciel psa o imieniu Brat. Autor cykli powieściowych „Wyręby” i „Czarny Wygon”, thrillera „Zabij mnie, tato” oraz zbioru „Opowiem ci mroczną historię” nagrodzonego w 2015 roku Nagrodą Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego. Jego książki trzymają w napięciu, zaskakują i charakteryzują się niepowtarzalnym nastrojem.

  • Magdalena Zarębska

    Autorka ponad dwudziestu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz sztuk teatralnych. Brała udział w warsztatach "creative writing" w ramach Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Jej książki wielokrotnie zdobywały tytuł książki roku, były również wyróżniane w konkursach literackich.

    Od 2016 jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich oddział we Wrocławiu.

  • Mahatma K. Gandhi

    właść. Mohandas Karamchand Gandhi (1869-1948)

    Jeden z twórców współczesnej państwowości indyjskiej, propagator pacyfizmu jako środka nacisku politycznego.

  • Maja Wąsała

    Kobieta o stu twarzach, tysiącu rąk i milionie pasji. Z wykształcenia jest polonistką, logopedą, trenerem umiejętności społecznych oraz masażystką. Niezmiennie trwa w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie „Co ja tutaj robię?”, w czym pomaga jej dar uważnego obserwatora. Interesują ją ludzie, ich przekonania, a najbardziej motywacja do zmian i uwalnianie się od ról, jakie nałożyło na nich życie. Jest matką szóstki dzieci, mieszka w Puławach.

  • Manfred Spitzer

    Niemiecki psychiatra i neurobiolog, doktor nauk medycznych i filozofii, profesor gościnny na Uniwersytecie Harvarda. Studiował także psychologię. W latach 1990–1997 był ordynatorem Uniwersyteckiej Kliniki Psychiatrycznej w Heidelbergu, w 1997 r. objął katedrę psychiatrii na uniwersytecie w Ulm (jako najmłodszy profesor tego kierunku w Niemczech). W 1998 r. został dyrektorem Uniwersyteckiej Kliniki Psychiatrycznej w Ulm, od 2004 r. kieruje Centrum Wymiany Wiedzy z Dziedziny Neuronauk i Edukacji (niem. ZNL) prowadzącym badania na polu neurodydaktyki. Autor licznych tekstów naukowych i książek popularyzujących wiedzę z dziedziny neurobiologii i neurodydaktyki. Jego publikacje zostały przetłumaczone na ponad 20 języków.

  • Manula Kalicka, Zbigniew Zawadzki

    Autorka: 

    Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa, studiowała też historię sztuki. Jako pisarka zadebiutowała powieścią „Tata, one i ja”, która nie schodziła z listy bestsellerów przez kilka miesięcy, podobnie jak następna powieść, „Szczęście za progiem”. Kolejne były: zbiór pitavali „Gdzie jest głowa Emily Kay”, kryminał „Tutto bene”, cykl powieści historyczno-przygodowych „Dziewczyna z kabaretu”, „Koniec i początek”, „Jej drugie życie”, książka biograficzna „Malarze polscy”, a na zlecenie TVN: „Kochaj i tańcz” (9. najlepiej się sprzedająca książka roku wg Rzeczpospolitej) i „Na rozkaz serca”.

    Autor:

    W poprzednim życiu był biochemikiem. Potem pracował w dużym wydawnictwie. Był w tamtym czasie jednym z pomysłodawców i przez lata głównym autorem popularnego teleturnieju „Miliard w Rozumie”. Od 2000 r. prowadzi własną firmę, w której jest agentem literackim, tłumaczem, redaktorem, wydawcą. Za namową Manuli Kalickiej zaczął pisać, czego dowód trafia do Państwa rąk. Ma w dorobku także inne książki („Przetwórnia” oraz tytuły wydane pod pseudonimem). Mieszka i pracuje w Warszawie.

  • Marcel Moss

    „Marcel Moss” to pseudonim tajemniczego autora instagramowego profilu ZWIERZENIE.

    Już ponad pół miliona Polaków zdradziło mu swoje sekrety. Pewnego dnia odpisał na wiadomość, którą powinien zignorować.

    Wtedy wymyślił tę historię, która, chociaż jest fikcją literacką, to mogłaby się wydarzyć.

  • Marcel Proust

    (1871-1922)

    Francuski pisarz, jeden z najwybitniejszych prozaików XX wieku. Autor cyklu „W poszukiwaniu straconego czasu”, który, obok „Ulissesa” Jamesa Joyce’a, jest jednym z najważniejszych i najbardziej doniosłych dokonań artystycznych w literaturze XX wieku.

  • Marcel Woźniak

    Urodzony w orwellowskim „roku 1984” w Kwidzynie. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz adaptacji scenariuszowej w Warszawskiej Szkole Filmowej.

  • Marcin A. Guzek

    Urodzony w 1986 r. magister historii, fantasta, bloger, zapalony RPGowiec, długoletni członek Stowarzyszenia Rzeszowski Klub Fantastyki „Nawigator”. Okazjonalnie pisuje na portalu Bestiariusz, do jego dorobku pisarskiego należą opowiadania: „47. Oddział Zwiadu Imperialnego” (antologia „I żywy stąd nie wyjdzie nikt”); „Tamta Kobieta” (35 numer kwartalnika literacko-artystycznego „Szafa”) i „Szatnia” („Creatio Fantastica”, nr 3 (45) 2014).

Pokazuje 761 - 780 z 1237 elementów