Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 781 - 800 z 1237 elementów
  • Marcin Ciszewski

    Absolwent Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją historia najnowsza. Przed pisarskim debiutem w 2008 roku był dziennikarzem muzycznym w Programie 3 Polskiego Radia, grał na basie w zespołach „Kosmetyki Mrs. Pinki”, „Delator” i „Full Metal Jacket”, z którymi występował na festiwalach w Opolu, Sopocie i Jarocinie. W jego dorobku literackim znalazł się cykl historii alternatywnych: „www.1939.com.pl”, „Major”, „www.1944.waw.pl”, „Kapitan Jamróz”, „www.ru2012.pl” oraz „www.afgan.com.pl”, cykl sensacyjno-kryminalny „Wiatr”, „Mróz”, „Upał” (w przygotowaniu „Mgła”), cykl historyczny Krüger: „Szakal”, „Tygrys”, „Lew”, „Lis”, a także dwie opowieści paradokumentalne: „Gliniarz” oraz „Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście”.

    Zdjęcie: Cezary Piwowarski - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69287944; zmniejszone

  • Marcin Gryglik

    Urodzony w 1985 roku w Łomży. Na co dzień pracownik korporacji medialnej, po godzinach pisarz. Autor opowiadań drukowanych w magazynach „Science Fiction, Fantasy & Horror” i „Bluszcz”. Jako powieściopisarz zadebiutował w 2016 roku horrorem „Chwile ostateczne”.

    Mieszka w Warszawie

  • Marcin Jamiołkowski

    Uzależniony od programowania kofeinista, wychowany przez Atari 65 XE i wykarmiony przez magnetofon kasetowy, twierdzi, że pamięta czasy, kiedy gry komputerowe były nadawane przez radio.

    Autor serii książek o warszawskim magu – Herbercie Kruku, awanturniczej space-opery pt. „Keller” oraz kilkunastu opowiadań i drabbli rozsianych po sieci i zbieranych do zbioru opowiadań o nazwie „Migawki”. Uważa, że drabble mają specyficzny rytm, a on poszukuje najlepszego.

    Kiedy nie pisze programów i gier na smartfony, pisze książki i więzi je w szufladach.

    Pierwszą książką SF, którą przeczytał był „Bal na pięciu księżycach” Bohdana Peteckiego. Od tej pory ukochał nie tylko fantastykę, ale i bal – sam nie wie, które woli bardziej.

  • Marcin Kiszela

  • Marcin Kowalczyk

  • Marcin Mortka

    Pisarz, tłumacz, lektor języków obcych, a przede wszystkim mąż i ojciec. Autor wielu powieści historycznych z elementami fantasy („Miecz i kwiaty”, trylogia nordycka) oraz licznych książek dla dzieci o wikingu Tappim i smoku Gniewku. W życiu prywatnym wielbiciel hygge, pasjonat historii i amator kawy. Jego ulubiona pora roku to jesień w jej najbardziej deszczowym wydaniu. Wraz z nadejściem wiosny przeistacza się w hobbita, co oznacza, iż dużo je, grzebie w ogrodzie, nie nosi butów i starannie wystrzega się wszelkich przygód.

  • Marcin Pilis

    Pisarz, absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Autor książek „Łąka umarłych” (nominacja do nagrody literackiej Srebrny Kałamarz), „Relikwia”, „Opowieść nawiasowa” oraz opowiadań. Umiejętnie łączy elementy powieści obyczajowej i psychologicznego thrillera, a jego bohaterowie często znajdują się w sytuacjach granicznych i są zmuszeni do podejmowania trudnych wyborów.

  • Marcin Rychcik

    Polski aktor teatralny i filmowy.

    Jest absolwentem Szkoły Muzycznej II st. w Warszawie, którą ukończył przedstawieniem dyplomowym „Cats” w reż. Artura Barcisia. Skończył filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. W teatrze zadebiutował w musicalu „Metro”.

  • Marcin Sergiusz Przybyłek

    Polski pisarz science fiction, z wykształcenia lekarz. Początkowo pisał krótkie opowiadania pt. „Grao Story” dla misięcznika „Świat Gier Komputerowych”. Publikował teksty publicystyczne w „Nowej Fantastyce”, gdzie opublikował też swoje pierwsze opowiadanie z cyklu „Gamedec”.

    Zdjęcie: Klimek, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1522977

  • Marcin Sindera

    Rocznik 1987, obecnie gliwiczanin. Z wykształcenia mikrobiolog. Autor powieści „Wróżda” i „Żmij”. Fan starej polskiej literatury fantasy i science fiction, słuchacz progresywnego rocka. Pomysłodawca i główny koordynator konwentu Bebok – śląskich dni z grami fabularnymi i planszowymi. Zapalony mistrz gry. W wolnych chwilach kolarz oraz miłośnik górskich wycieczek.

  • Marcin Szczygielski

    Polski pisarz, dziennikarz i grafik. Jest autorem sztuk teatralnych, powieści dla dorosłych i dla młodzieży. Od grudnia 2012 jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

  • Marek Bernolak

    Urodzony w 1981 roku. Jest absolwentem Wydziału Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zawodowo zajmuje się handlem i szkoleniami, zwłaszcza w obszarze nowoczesnych technologii. Jego zainteresowania koncentrują się wokół biznesu, sprzedaży i charyzmatycznych przywódców. Specjalizuje się w wyszukiwaniu informacji i źródeł. Odnajduje powołanie w opowiadaniu historii i dzieleniu się wiedzą.

  • Marek Harny

    Autor powieści i opowiadań. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.

  • Marek Hłasko

    (1934-1969)

    Polski prozaik i scenarzysta filmowy. W swoich utworach często poruszał tematykę społeczną, lecz jego proza była wolna od schematycznego dydaktyzmu powieści socrealistycznych, gdyż wyrażała jego rozczarowanie życiem w PRL. Jego bohaterowie, którzy często żyli w nędzy, buntowali się przeciw zastanej szarej rzeczywistości, ale rzadko zdarzało się, by ich marzenia o lepszym losie się ostatecznie spiełniły.

Pokazuje 781 - 800 z 1237 elementów