Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Marki Jest 1237 marek

na stronę
Pokazuje 421 - 440 z 1237 elementów
  • Honoriusz Balzak

    właśc. Honoré de Balzac (1799-1850)

    Pisarz francuski, autor „Komedii ludzkiej”. 

  • Hubert Selby

    Amerykański powieściopisarz żyjący w latach 1928-2004. Kontrowersyjny, utalentowany, heroinista. Tak można pokrótce streścić jego burzliwe życie i twórczość. Zasłynął dwiema zekranizowanymi później powieściami: „Requiem dla snu” i „Piekielny Brooklyn”. Pisał o podziemnym życiu Nowego Jorku, mrocznym i przygniatającym, pełnym prostytutek, wykolejeńców, pijaków i ćpunów. Bohaterowie Selby’ego są wiernym odzwierciedleniem jego własnych doświadczeń, zamknięci w tragicznym kręgu marzeń i nałogów. Selby z trzech małżeństw miał czworo dzieci, które podobnie jak on znalazły się w pułapce uzależnienia. Jego książki są prawdziwe i trudne do zapomnienia.

  • Hugh Lofting

    (1886-1947)


    Brytyjski autor literatury dziecięcej, znany głównie jako twórca cyklu książek o rozumiejącym mowę zwierząt doktorze Dolittle’u.

  • Ian Douglas

    właśc. William H. Keith

    Amerykański pisarz, autor ponad stu książek. Był członkiem korpusu medycznego Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. W pracy literackiej bardzo często  wykorzystuje doświadczenie wyniesione ze służby, wykształcenie medyczne oraz gruntowną wiedzę naukową. Jest pisarzem wszechstronnym, nie ogranicza się do jednego gatunku. Tworzy technothrillery polityczne, wojenne powieści historyczne i  współczesne (jako H. Jay Riker), powieści militarne SF (jako Ian Douglas).

  • Iga Karst

    Pisarka, autorka między innymi powieści „Gdyby on tu był”, „299” i „Magenta”. Pierwszą umowę autorską podpisała w wieku zaledwie dziewiętnastu lat, dzięki czemu stała się jednym z najmłodszych debiutantów na rynku wydawniczym. Absolwentka studiów z zakresu komunikacji społecznej i public relations. Zawodowo związana z branżą PR.

  • Ignacy Karpowicz

    Polski pisarz, tłumacz literacki. W 2011 roku zdobył Paszport „Polityki” (2011) za powieść „Balladyny i romanse”.

    Zdjęcie: I, Kmarius, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2252779

  • Igor Brejdygant

    Pisarz, scenarzysta, reżyser, fotograf. Autor scenariuszy do filmów fabularnych „Palimpsest” (reż. Konrad Niewolski), „Prosta historia o morderstwie” (reż. Arkadiusz Jakubik) oraz do seriali „Paradoks”, „Zbrodnia”, „Belle Epoque”, „Ultraviolet”. Studiował na wydziale produkcji w łódzkiej PWSFTViT; jako reżyser pracuje przy formach dokumentalnych: seria „Szaleńcy Pana Boga” dla Religia TV, cykl „Handlarze” dla TTV, „Asy B klasy” dla Discovery Canal+, oraz fabularnych: serial „Paradoks” dla TVP 2.

    „Układ” to czwarta powieść kryminalna Igora Brejdyganta i jednocześnie druga po świetnie przyjętej „Rysie” część serii z nieokiełznaną komisarz Moniką Brzozowską w roli głównej.

  • Ilona Gołębiewska

    Autorka wielu książek i artykułów, internetowego bloga „Ilona Gołębiewska – inspiracje literackie i naukowe” oraz bajek, baśni, opowiadań dla dzieci i młodzieży.

  • Ina Nacht

    Właściwie Ilona Gniadek-Czaińska – autorka lifestylowego bloga marudazewsi.pl. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zawodu i zamiłowania psycholog. Prywatnie mama, miłośniczka psów i wędrówek. Mieszka w okolicach Kotliny Kłodzkiej. Przeprowadziła się w góry w poszukiwaniu spokoju i harmonii, ale odnalazła tam również mroczną inspirację do swoich książek.

  • Istvan Vizvary

  • Iva Hadj Moussa

    Czeska pisarka urodzona w Písku. Ukończyła studia psychologiczne na Uniwersytecie Masaryka w Brnie. Obecnie pracuje jako autorka tekstów reklamowych. Napisała również scenariusz dobranocki „Najmniejszy słoń na świecie”. Powieść „Instastory” jest jej debiutem literackim, bardzo ciepło przyjętym przez czytelników i krytykę. Iva Hadj Moussa ma męża pochodzącego z Algierii oraz nastoletniego syna. Uwielbia black metal i golden retrievery.

  • Ivan Gonczarow

    (1812-1891)

    Rosyjski pisarz. Autor realistycznych powieści opisujących życie XIX-wiecznego ziemiaństwa rosyjskiego.

  • Ivona Březinová

    Najpopularniejsza czeska autorka książek dla dzieci i młodzieży. Pochodzi z Ústí nad Labem. Jest doktorem pedagogiki. Jej książki zostały przetłumaczone na siedemnaście języków. Wielokrotnie zdobywała najważniejsze nagrody: Złotą Wstęgę, Nagrodę Bibliotekarzy i Nagrodę Nauczycieli, została też pasowana przez dziecięcych czytelników na rycerza Zakonu Pięknego Słowa. W swoich tekstach często porusza problemy takie jak nałogi czy choroby, uczy tolerancji i równości. Jej książki są chętnie czytane również przez dorosłych. W Polsce oprócz „Krzycz po cichu, braciszku” ukazała się także powieść  „Mam na imię Alicja. Jestem narkomanką”. Jest to pierwsza część trylogii zatytułowanej „Dziewczyny na smyczy” poświęconej nastolatkom.

  • Iwona Banach

    Z urodzenia i ukochania mieszkanka Bolesławca, miasta ceramiki. Po filologii romańskiej i resocjalizacji, językowiec i tłumaczka literatury francuskiej oraz włoskiej. Autorka powieści „Chwast”, „Pokonać strach”, „Pocałunek Fauna”, „Szczęśliwy pech”, „Klątwa utopców”, „Lokator do wynajęcia”. Opiekuńcza matka, zachłanna miłośniczka komputerów i wszystkiego, co z nimi związane. Pisze i bywa nagradzana. Poszukuje wciąż nowych wyzwań. Nadal marzy.

  • Iwona Kienzler

    Autorka ponad osiemdziesięciu książek – publikacji non-fiction z zakresu historii, jak również leksykonów i słowników. Pisze także reportaże z podróży oraz artykuły dotyczące spraw gospodarczych i historii Polski, a także odwiedzanych przez nią krajów i regionów. Pasjonuje się historią, a zwłaszcza rolą kobiet i ich często zapomnianemu lub niedocenianemu wpływowi na losy i decyzje mężczyzn rządzących państwami, czy też będącymi wpływowymi politykami lub mężami stanu.

Pokazuje 421 - 440 z 1237 elementów