Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Bielmo. Niezwykły przypadek Edgara Allana Poe

Bielmo. Niezwykły przypadek Edgara Allana Poe

Louis Bayard

Jacek Dragun

 

ISBN : 978-83-8335-051-6

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

 

49,90 zł brutto

Więcej informacji

Tytuł oryginału: „The Pale Blue Eye”.

ZASKAKUJĄCA OPOWIEŚĆ O MORDERSTWIE I ZEMŚCIE W WEST POINT, Z UDZIAŁEM EMERYTOWANEGO DETEKTYWA I MŁODEGO KADETA NAZWISKIEM… EDGAR ALLAN POE.

W 1830 roku spokój październikowego wieczoru w Akademii Wojskowej w West Point zakłóca odkrycie wiszącego ciała młodego kadeta. Następnego ranka wychodzi na jaw coś jeszcze bardziej makabrycznego: ktoś wykroił ze zwłok serce. Augustus Landor – który przed przejściem na emeryturę wyrobił sobie pewną renomę jako śledczy nowojorskiej policji – ma za zadanie przeprowadzić dyskretne dochodzenie. Tą dziwną sprawą musi zajmować się w tajemnicy, ponieważ skandal mógłby wyrządzić młodej jeszcze instytucji nieodwracalne szkody. Znajduje jednak pomoc u nieoczekiwanego sprzymierzeńca – młodego kadeta ze skłonnością do alkoholu, dwoma tomikami poezji na koncie i mroczną przeszłością. Dziwny, nawiedzony poeta, do którego Landor żywi ojcowską sympatię, nazywa się Edgar Allan Poe…

Na podstawie powieści powstał film Netflix z Christianem Bale’em i Gillian Anderson w rolach głównych.

***

„Louis Bayard jest pisarzem obdarzonym niezwykłym talentem: językowym, fabularnym oraz tym tajemniczym połączeniem śmiałości i kunsztu, które sygnalizuje, że oto narodził się wielki pisarz” –

JOYCE CAROL OATES.

***

„Mroczne West Point i tajemnice skrywane za ogrodzeniem akademii wojskowej. Pierwsza połowa XIX wieku – czasy, w których ciemność rozpraszały płomienie świec, a zamiast ryku samochodowych silników słychać było jedynie tętent końskich kopyt. W tej scenerii, wśród mgieł spowijających rzekę Hudson i pobliskie wzgórza, emerytowany konstabl Gus Landor prowadzi skomplikowane śledztwo w sprawie śmierci jednego z kadetów. Smaczku całej opowieści dodaje fakt, że w śledztwie, niczym dr Watson Sherlockowi Holmesowi, pomaga sam Edgar Allan Poe. »Bielmo« wypełnia gęsta atmosfera zbrodni, piętrzące się sekrety oraz dziewiętnastowieczna surowość, która nadaje całej historii niepowtarzalnego klimatu. Tę powieść pochłania się jednym tchem, z wypiekami na twarzy i błądzącym po plecach dreszczem emocji. Dawno nie czytałem tak świetnie skrojonego kryminału!” – MICHAŁ P. KADLEC, pisarz i twórca bloga Mroczne Strony, mroczne-strony.blogspot.com.

***

„Louis Bayard, w którego prozie pobrzmiewają echa Arthura Conan Doyle’a i samego Edgara Allana Poe, napisał pierwszorzędny thriller. Poe Bayarda jest dokładnie taki, jakim chcielibyśmy go sobie wyobrazić jako młodego człowieka: wspaniały, dziwny i trochę przerażający. Jest idealnym partnerem dla steranego życiem detektywa, a chemia między nimi jest jak wstrząsająca historia, w którą są uwikłani” – DUSTIN THOMASON, współautor powieści „Reguła czterech”.

***

„W »Bielmie« Louis Bayard składa olśniewający hołd Edgarowi Allanowi Poe – nie tylko poprzez stworzenie zawiłej, gotyckiej tajemnicy, która zachwyciłaby samego mistrza, ale także poprzez postać młodego bohatera. Wspaniała, melancholijna opowieść nieustraszonego pisarza. Nie mogę się doczekać kolejnej powieści Bayarda” – LAURA LIPPMAN, autorka powieści „To, co ukryte”.

***

„Szokująco sprytna i przewrotnie niesentymentalna. Czyta się tę powieść jak zaginioną klasykę. Bayard na nowo ożywia fikcję historyczną, przedstawiając XIX wiek tak, jakby był jego bezpośrednim świadkiem” – „NEW YORK TIMES BOOK REVIEW”.

  • Poprzednie produkty
  • Bielmo. Niezwykły przypadek Edgara Allana Poe
  • Kolejne produkty