Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Hrabia Monte Christo. Część 1

Hrabia Monte Christo. Część 1

Aleksander Dumas

Tomasz Bielawiec

 

Czas trwania: 28 godzin (2 CD)

ISBN : 978-83-8194-571-4

Wydawca: Storybox.pl, MG

Tłumacz: Klemens Łukasiewicz

Data premiery: 19 maja 2020 r.

Tytuł oryginału: Le Comte de Monte-Cristo

 

34,95 zł brutto

Więcej informacji

Genialne dzieło Dumasa to wciąż niedościgniony pierwowzór opowieści o wielkiej intrydze, sile zemsty, potędze przyjaźni i triumfie człowieka w walce o honor.

Oficera marynarki, Edmunda Dantesa, poznajemy w momencie wpłynięcia do Marsylii trójmasztowca „Faraon”, na którym objął on, po śmierci dowódcy, stanowisko kapitana. Wydaje się, że przed młodym człowiekiem rozpościera się teraz pasmo sukcesów, szczególnie że czeka też na niego ukochana Mercedes, z którą wkrótce ma wziąć ślub. Niestety, tuż przed swoją śmiercią dowódca poprosił Edmunda, by ten dostarczył do Paryża pewne dokumenty, które podczas rejsu zostały zabrane z Elby, gdzie uwięziony był Napoleon.

Ten fakt pomaga zazdrosnym o jego sukcesy ludziom napisać donos, w wyniku którego Edmund trafia na lata do więzienia w twierdzy If. Okrucieństwo wyrządzone Dantesowi przez tych, których miał za przyjaciół, odebrało mu miłość, wolność i naiwną radość życia. Mroczne lochy twierdzy If zabiły łatwowiernego młodzieńca, ale jednocześnie uformowały człowieka świadomego i uwolniły wielkiego konstruktora misternego planu wymierzenia sprawiedliwości zarówno wrogom jak i przyjaciołom, wedle ich zasług i przewinień.

Hrabia Monte Christo wyrusza zatem szlakiem zemsty z portu Marsylia…

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Hrabia Monte Christo. Część 1
  • Hrabia Monte Christo. Część 2
  • Martwa ręka, czyli upadek hrabiego Monte Christo
  • Kolejne produkty