Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Żona lobotomisty

Żona lobotomisty

Samantha Greene Woodruff

Iwona Milerska

 

ISBN : 978-83-8280-445-4

Wydawca: Wydawnictwo Filia we współpracy ze Storybox.pl

 

49,90 zł brutto

Więcej informacji

GENIALNA POWIEŚĆ HISTORYCZNA O PEŁNEJ PASJI KOBIECIE, CZARNEJ KARCIE W HISTORII PSYCHIATRII I O KIEŁKUJĄCYM, NIEUNIKNIONYM KOSZMARZE.

Od kiedy jej brat odebrał sobie życie po pierwszej wojnie światowej, Ruth Emeraldine decyduje się pomagać ludziom cierpiącym z powodu chorób psychicznych. Zakochuje się w charyzmatycznym Robercie Apterze – genialnym lekarzu i orędowniku nowej radykalnej terapii – lobotomii. Ruth wierzy, że jest to cudowny lek. Kiedy jednak jej mąż traci kontrolę nad sobą i wpada w złudną megalomanię, Ruth nie może dłużej ignorować swoich rosnących podejrzeń. Robert operuje pacjentów nie zważając na nic, często z przerażającymi rezultatami, a wrażliwa młoda matka Margaret Baxter ma się stać jego kolejną ofiarą. Tylko Ruth może ją ocalić – ją i dziesiątki innych ludzi – od przerażających konsekwencji ambicji Roberta.

Inspirowana szokującym rozdziałem w historii medycyny, przejmująca historia kobiety walczącej przeciwko najbardziej ponurym okolicznościom.

***

„Jedna z najbardziej interesujących książek, jakie czytałam w całym swoim życiu!” – Goodreads.

***

„Pełna dramatyzmu i bardzo przekonująca” – Historical Novel Society.

***

„Fascynująca, wciągająca i przerażająca!” – The Voice Magazine.

***

„Oszałamiająca eksploracja ślepej ambicji, która poszła na marne i poświęceń, jakie musi ponieść jedna niezwykła kobieta, aby chronić niewinnych ludzi przed krzywdą. Woodruff imponuje zarówno swoją prozą, jak i opanowaniem tego trudnego tematu” – Amazon.

  • Poprzednie produkty
  • Żona lobotomisty
  • Kolejne produkty