Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Templariusze. Zbrodnia w majestacie prawa

Templariusze. Zbrodnia w majestacie prawa

Roman Bolczyk

Jacek Dragun

 

ISBN : 978-83-7649-264-3

Wydawca: Wydawnictwo KOS we współpracy ze Storybox.pl

 

32,95 zł brutto

Więcej informacji

Trzecia, najtragiczniejsza część odysei templariuszy z czasów mrocznego średniowiecza. Skrywają ją ocalałe dokumenty z procesu przeciwko templariuszom, który wszczął bezprawnie król Francji Filip IV, ich śmiertelny wróg. Oprócz relacji z sal sądowych autor przedstawia kulisy oraz obraz śledztwa i działań inkwizycji wraz z ich morderczymi konsekwencjami. Śledzi udręki braci, dramaturgię użytych wobec nich tortur i grozy konania w płomieniach stosów. Fascynuje opowieściami o tajemniczych obrzędach braci wyłaniającymi się z akt inkwizycji.

Oprócz opisu procesu o międzynarodowym charakterze książka zawiera również inne interesujące relacje historyczne. Prezentuje kronikarski zapis męczeńskiej śmierci ostatniego mistrza templariuszy Jakuba de Molay i klątwy rzuconej przez niego w chwili śmierci. Autor śledzi okoliczności gwałtownych zgonów członków królewskiego rodu Kapetów, z którego wywodził się Filip IV, i rozważa, czy istotnie mogły być konsekwencją tej klątwy.

Książka ta jest także wyrazem protestu przeciwko torturom, które według Amnesty International stosowane są nadal w 102 krajach świata.

  • Poprzednie produkty
  • Templariusze – fenomen, który przetrwał
  • Templariusze. Zbrodnia w majestacie prawa
  • Kolejne produkty