Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Uciekinierka i ułan

Uciekinierka i ułan

Joanna Wtulich

Anna Dudziak-Klempka

 

ISBN : 978-83-8271-650-4

Wydawca: Storybox.pl

Data premiery: 29 czerwca 2022 r.

 

32,95 zł brutto

Więcej informacji

Czasy kampanii napoleońskiej w Prusach Wschodnich. Émilie de Berier, tajemnicza Francuzka, szantażowana przez politycznych wrogów z Polski, pragnie odzyskać porwaną córkę. Lekkoduch pułkownik Antoni Podolski, dziedzic rodzinnego majątku, szuka szpiega, który wykradł dokumenty francuskiemu generałowi. Jego i Émilie łączy wspólna podróż do Warszawy zajętej przez Wielką Armię Napoleona. Choć nie pałają do siebie sympatią, ich ścieżki nieustannie się krzyżują. Szukając pomocy u księcia Józefa Poniatowskiego, obydwoje zostają wplątani w wir wielkiej polityki. Tymczasem Warszawa odbita z rąk Rosjan bawi się na balach i hucznie świętuje przybycie Cesarza.

Czy tych dwoje może połączyć coś więcej? Czy mogą sobie pozwolić na uczucia? Czy pokonają wszystkie przeszkody, jakie na ich drodze postawi los?

Rozgrywki i intrygi na zapleczu wielkiej historii, afera szpiegowska i dwoje uwikłanych w nią młodych ludzi... Joanna Wtulich, autorka bestsellerowej „Trylogii lwowskiej”, tym razem wraca do swoich Czytelniczek i Czytelników z pełną rozmachu „Sagą napoleońską”!

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Skazaniec i panna
  • Trylogia lwowska. Tom 1. Ogień i lód
  • Trylogia lwowska. Tom 2. Światło i mrok
  • Trylogia lwowska. Tom 3. Brzask i zmierzch
  • Kolejne produkty