Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Wrzeciono Boga. Tom 1. Kłosy

Wrzeciono Boga. Tom 1. Kłosy

Andrzej H. Wojaczek

Konrad Biel

 

Czas trwania: 16 godzin 38 minut

ISBN : 978-83-8271-243-8

Wydawca: Storybox.pl

Data premiery: 9 marca 2022 r.

 

32,95 zł brutto

Więcej informacji

Jesień 1915 roku. W Europie szaleje wielka wojna, ale do Brzozowa – niewielkiej wioski na Górnym Śląsku – szczęśliwie docierają tylko jej odległe echa. Trzynastoletni Teofil Kłosek zakrada się do okien mieszkania kierownika pruskiej szkoły, stając się świadkiem sceny będącej początkiem serii dramatycznych wypadków.

Ludzkie dramaty i tragiczne wybory, a w ich tle codzienne życie – szkolne perypetie, romantyczne zauroczenia, bolesne rozstania, pałacowe intrygi… I owiana grozą śląskich bajań zagadka kryminalna, która tasuje szeregi serdecznych przyjaciół i zaprzysięgłych wrogów. Na wszystkim kładzie się cień mrocznej tajemnicy sięgającej czasów powstania styczniowego.

„Wrzeciono Boga” to przejmująca, wielowątkowa saga zainspirowana prawdziwymi losami śląskiej rodziny. Fabuła pierwszego tomu pt. „Kłosy” toczy się w czasach, kiedy w sercach Polaków odżywają narodowowyzwoleńcze idee. Kulturowo-społeczne uprzedzenia stają się zarzewiem międzypokoleniowego konfliktu, który rozbije rodzinę Kłosków i poruszy wiejską społeczność.

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Wrzeciono Boga. Tom 1. Kłosy
  • Kolejne produkty