Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Napoleon i jego epoka. Tom 1. Bóg wojny (1769-1804)

Napoleon i jego epoka. Tom 1. Bóg wojny (1769-1804)

Roger Peyre

Roch Siemianowski

 

Czas trwania: 17 godzin 6 minut (2 CD)

ISBN : 978-83-8233-355-8

Wydawca: Łukasz Tomys Publ.

Tłumacz: Władysław Bukowiński

Data premiery: 6 kwietnia 2021 r.

Tytuł oryginału: Napoleon 1er Et Son Temps

 

29,95 zł brutto

Więcej informacji

Bóg wojny, a jednocześnie intelektualista w mundurze zafascynowany matematyką, żywo zainteresowany kulturą, słuchający arii operowych i namiętnie czytający książki. Wskrzesiciel marzeń o Polsce, choć nigdy nie zobowiązał się pisemnie, że pomoże Polakom odbudować ich kraj w pożądanym przez nich kształcie. Człowiek, który wierzył, że może podbić Europę i narzucić jej swoją wolę, jednocześnie podkreślający wartość swobód obywatelskich i równości wobec prawa. Pragnął złamać brytyjską hegemonię na świecie, a w swych niepohamowanych ambicjach sięgał Azji, wyznając zasadę, iż pokonany niczego nie zabiera ze stołu. Mawiał, że „Europa to kretowisko”, więc należy podbijać Wschód, czemu miał służyć dalekosiężny plan marszu w kierunku Indii. Swoimi odważnymi decyzjami dowodził, że niemalże w takim samym stopniu bywał wizjonerem, co i szaleńcem, a jego samodzielność myślenia szła w parze z samowolą działania.

Napoleon Bonaparte jak mało która postać dziejów jest przykładem na to, że to jednostki tworzą historię i mogą zmieniać jej bieg.

Każdy z nas kojarzy charakterystyczny gest schowanej pod surdutem ręki, wyspę świętej Heleny, jego słynne 100 dni, czy niemniej legendarny kapelusz – zwany dwurogiem czy bikornem. Okazuje się jednak, że w życiu Napoleona Bonapartego można znaleźć o wiele więcej fascynujących epizodów. Dlatego właśnie warto poznać bliżej sylwetkę jednej z najważniejszych postaci, która swoimi decyzjami wpłynęła na kształt współczesnego świata.

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Napoleon i jego epoka. Tom 1. Bóg wojny (1769-1804)
  • Napoleon i jego epoka. Tom 2. Imperator (1804-1815)
  • Kolejne produkty