Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Diabłu ogarek. Tom 3. Ostatni hołd

Diabłu ogarek. Tom 3. Ostatni hołd

Konrad T. Lewandowski

Roch Siemianowski

 

Czas trwania: 10 godzin 47 minut

ISBN : 978-83-8194-043-6

Wydawca: Storybox.pl

Data premiery: 3 grudnia 2019 r.

 

27,95 zł brutto

Więcej informacji

„Dziewczyna była prawie całkiem naga. Tylko wkoło bioder miała owiniętą przepaskę z białego muślinu, zawiązaną wszakże tak luźno, że prawie, prawie miała opaść. Grzesiek zagapił się na nie z rozdziawioną gębą, nie wiedząc, co robić, co mówić. Nigdy jeszcze niewieściej nagości nie widział z tak bliska i tak wyraźnie. Ba, nigdy dotąd nie była ona przeznaczona właśnie dla jego oczu. Dziewczynie wyraźnie podobało się, że on na nią patrzy. (...)
– Gdzie jesteśmy? – zapytał.
– W Warszawie – odrzekła. – Przecież zawsze chciałeś przyjechać do stolicy…
– Stryj mi nie pozwalał – przypomniał.
– Ale teraz twoje marzenie się spełniło. Jesteś w Warszawie i dostaniesz tu wszystko to, czego pragniesz…”

***

Koniec lata 1641 roku. Młody pruski książę elektor Fryderyk Wilhelm Hohenzollern uparcie odwleka hołd należny królowi Polski Władysławowi IV. Tymczasem woźny trybunału ziemi liwskiej – Stanisław Lawendowski herbu Paprzyca, otrzymuje dwa wyjątkowo kłopotliwe zlecenia naraz. Na dodatek jego aplikant Grzesiek koniecznie chce się wykazać i ani myśli dłużej siedzieć w zaścianku, studiując pożółkłe statuty sejmowe. Wszystkie te zaszłości nieoczekiwanie splatają się ze sobą, sprowadzając na woźnego lawinę kłopotów, łącznie z klątwą i losem żywego potępieńca.

Akcja najnowszej powieści Konrada Lewandowskiego rozstrzyga się w zaświatach, w których dochodzi do skrytej, czarnoksięskiej agresji na Rzeczpospolitą. Okazuje się jednak, że król Władysław może liczyć na wiernych poddanych nie tylko z krwi i kości. Autor nawiązuje do ludowych legend kurpiowskich oraz łączy je z autentycznymi praktykami pruskich czarowników z okresu wojen polsko-krzyżackich, tworząc oryginalny i niesamowity amalgamat.

Patronat:

  • Poprzednie produkty
  • Diabłu ogarek. Tom 2. Kolumna Zygmunta
  • Diabłu ogarek. Tom 3. Ostatni hołd
  • Noteka 2015
  • Trylogia dalekowschodnia. Tom 1. Bursztynowe królestwo
  • Kolejne produkty