Śledź nas na Facebooku

Autorzy

Nowy Niezwykle szlachetne stworzenia

Niezwykle szlachetne stworzenia

Shelby Van Pelt

Elżbieta Kijowska
Roch Siemianowski

 

ISBN : 978-83-8335-116-2

Wydawca: Wydawnictwo Zysk i S-ka we współpracy ze Storybox.pl

 

49,90 zł brutto

Więcej informacji

Urzekająca i zabawna powieść w stylu „Mężczyzny imieniem Ove” opowiadająca o niezwykłej przyjaźni pewnej wdowy i... olbrzymiej ośmiornicy z Pacyfiku.

Po śmierci męża Tova Sullivan zaczyna pracować na nocną zmianę jako sprzątaczka w oceanarium. Praca zawsze pomagała jej w radzeniu sobie z problemami — zrozumiała to, od kiedy jej osiemnastoletni syn Erik w tajemniczy sposób zniknął ponad trzydzieści lat temu.

Właśnie tu Tova poznaje Marcellusa — olbrzymią ośmiornicę żyjącą w akwarium. Marcellus wie o wiele więcej, niż ktokolwiek może sobie wyobrazić, ale do tej pory nie miał ochoty tego pokazywać swoim ludzkim porywaczom — dopóki nie nawiązał niezwykłej przyjaźni z Tovą. Niczym detektyw, Marcellus podejrzewa, co wydarzyło się tej nocy, kiedy zniknął Erik. I teraz musi użyć każdej sztuczki, na jaką stać jego wiekowe ciało bezkręgowca, aby ujawnić prawdę, zanim będzie za późno.

Debiutancka powieść Shelby Van Pelt stała się prawdziwą sensacją wydawniczą w USA, gdzie sprzedało się już ponad pół miliona egzemplarzy książki.

***

„Niesamowita i pełna wrażliwości debiutancka powieść o tym, że utraconą kiedyś miłość można odnaleźć w najbardziej niespodziewanych okolicznościach” – „Washington Post”.

***

Najlepsze książki o utracie kogoś bliskiego pomagają rozjaśnić mrok i dają nadzieję. I to jest taka właśnie książka!” – „Marie Claire”.

***

„Ta błyskotliwie napisana i bardzo zabawna książka sprawi, że czytelnicy będą kibicować jej bohaterom w ich poszukiwaniach miłości i ciepła. Każda z postaci jest tu niesamowicie ludzka, ukazana wraz ze swoimi wadami i dziwactwami. A przyjaźń między dwoma szlachetnymi przedstawicielami różnych gatunków — Tovą i Marcellusem — dodaje tej książce dodatkowego uroku” – „BookPage”.

  • Poprzednie produkty
  • Niezwykle szlachetne stworzenia
  • Kolejne produkty